Ірландські поліцейські вважають гру Момо хакерським інструментом для збору особистих даних

BBC

Химерна фігура ляльки Момо  — жінки з виряченими очима та страхітливою посмішкою — закликає підлітків додати себе у контакти в месенджері WhatsApp. Далі підозрілий контакт починає завалювати дітей повідомленнями. В них вона підбурює дітей завдавати собі тілесних пошкоджень та врешті-решт вчинити самогубство.

Невідомий також наголошує, що це таємниця, і дитина не повинна нічого розказувати своїм батькам. Вперше персонаж Момо почав залякувати дітей у месенджері ще у 2016 році. Згодом ролики з лялькою почали з’являтися і на Youtube.

Втім, поліцейські Північної Ірландії вважають, що в той час, як ЗМІ робили акцент на небезпечній грі у самогубство, з-під уваги суспільства вислизнула набагато більша проблема. А саме — психологічний тиск на дітей з метою витягти їхні персональні дані.

На думку поліції, за цією страхітливою грою стоять хакери. Їхня мета — з’ясувати у дітей якомога більше особистої інформації.

“Не орієнтуйтеся лише на Moмo, але переконайтеся, що знаєте, до чого має доступ ваша дитина. Важливо, щоб ваша дитина знала, що не можна передавати нікому свою особисту інформацію. І що ніхто не має права змушувати їх робити те, чого вони не хочуть”, — сказано у нещодавньому дописі на сторінці поліції ірландського міста Крейвінгтон у Facebook.

Нагадаємо, що минулого місяця відеохостинг Youtube заборонив розміщувати на своїй платформі небезпечні челенджі та пранки.

comments powered by Disqus