В Україні видадуть книжки польських репортерів про Єгипет та Кавказ

Фото: «Човен»

Про це MediaSapiens повідомили в видавництві.

Літературний репортаж Пьотра Ібрагіма Кальваса розповідає про справжнє життя Єгипту — країни, в якій 30% населення — неписемні, а дев’ять із десятьох жінок зазнають жорстокої процедури «обрізання».

«Чи знаємо ми, куди рухається Єгипет, який хоче побудувати державу західного зразка, що житиме за демократичними, але водночас і за ісламськими законами? Ця книжка буде корисна тим, хто хоче побачити над Нілом щось більше за верблюда на тлі пірамід», — анонсує «Човен». 

Пьотр Кальвас 15 років тому прийняв іслам і обрав ім’я Ібрагім. Сім років тому   виїхав з Польщі до Єгипту і оселився в Александрії.

Книжка вийде у перекладі Леся Белея в лютому.

Також «Човен» презентує книжку польського журналіста та письменника Войцеха Ґурецького про Кавказ.

«"Тост за предків" — це розповіді про Азербайджан, Грузію та Вірменію — три країни, які раніше входили до складу Радянського Союзу, а зараз тяжкими зусиллями будують власні держави. Войцех Ґурецький подорожував цими теренами понад двадцять років, намагаючись збагнути сутність Кавказу. В своїх репортажах він пише і про давні історичні конфлікти й традиції, що пояснюють контекст цього етнічно різнобарвного регіону, і про сучасний стан справ у Південній Осетії чи Абхазії», — розповіли в видавництві.

Переклад книжки здійснила Галина Крук.

Крім репортажів «Човен» готує до друку найновішу книжку есеїстики австрійського письменника та журналіста Мартіна Поллака «Топографія пам’яті». У книжці йтиметься про польську та українську повоєнну історію, відречення від пам’яті, суди над злочинцями нацистського режиму, міф про Галичину тощо. Над перекладом із німецької працює Христина Назаркевич.

Серед інших новинок, анонсованих видавництвом, є книжка «Осмислюючи ХХ століття» істориків Тоні Джадта та Тімоті Снайдера й видання документальної книжки про Франца Ксавера Моцарта, сина Вольфганга Амадея, який довгий час жив у Львові. 

Нагадаємо, в жовтні Видавничий дім «Києво-Могилянська академія» презентував український переклад книжки відомої американської журналістки, лауреатки Пулітцерівської премії Енн Епплбом «Залізна завіса. Приборкання Східної Європи 1944-1956».

comments powered by Disqus