У США помер видатний  фоторепортер  Білл Еппридж

У США помер видатний фоторепортер Білл Еппридж

00:00,
7 Жовтня 2013
14602

У США помер видатний фоторепортер Білл Еппридж

00:00,
7 Жовтня 2013
14602
У США помер видатний  фоторепортер  Білл Еппридж
У США помер видатний  фоторепортер  Білл Еппридж
Його фото убивства Роберта Кеннеді увійшло в аннали американської фотографії 

«Я думаю, що гарний знімок відтворює  мить - повністю несподівану  й природну, на яку не впливає фотограф». Ці слова належать одному з визнаних фоторепортерів його  покоління  американцю Біллу Епприджу (Bill Eppridge), який помер 3 жовтня 2013 року у 75-річному віці.

Еппрідж народився у Буенос-Айресі, а в дитинстві переїхав до США, Стимулом  його захоплення фотомистецтвом, що виявилося у ранньому віці, стало родинне суперництво, відзначає The Time.  

В одному з інтерв’ю вже на схилі років Білл розповів: «Моя старша сестра була прекрасним художником. Вона малювала олівцем і фарбами, а я не вмів провести прямої лінії. Мені  хотілося чимось зайнятися, та я не міг конкурувати з нею. Тож я підійшов до сестри  і попросив показати, як користуватися фотокамерою».

У школі Білл знімав однокласників, а в 15-річному віці працював спортивним фоторепортером місцевої газети Wilmington Star.  1960 року  закінчив  школу журналістики університету Міссурі, отримавши ступінь бакалавра.

Один з його знімків був відзначений першою нагородою на щорічному конкурсі Національної асоціації фотографів преси (NPPA) і він став інтерном часопису Life.

«Важко сказати, чи я сприяв своєму успіхові, чи успіх сприяв мені», - з притаманним йому гумором  говорив Білл. Так почалося його співробітництво зі славетним часописом. Він працював штатним фоторепортером з 1964-го по 1972 рік, коли Life згорнув свою діяльність як друковане видання.

www.allposters.com

Виставки картин Білла Епприджа експонувалися у вашингтонському Національному музеї американської історії та у нью-йоркському Музеї телебачення і радіо.

Він висвітлював війну у В’єтнамі, знімав знаменитостей: зірок у світі кіно й музики, астронавтів.

Барбара Стрейзанд / filmmakeriq.com

Фотоесей Еприджа про наркоманів на нью-йоркській Times Square 

надихнув Аль Пачіно на створення  фільму «Паніка у Нідл-Парку» (The Panic in Needle Park).

Діючи за американським принципом, він використовував усі можливості для творчого самовиявлення. Майже рік на початку  професійної кар’єри тривала його світова мандрівка від National Geographic. Білл Епридж співпрацював з Time, Fortune, People, Sports Illustrated. Однак передусім – з Life.                               

Серед  усіх фото Білла Еприджа,  що  увійшли до творчої скарбниці часопису і до американської фотожурналістики, найбільш відомий знімок замаху на сенатора Роберта Кеннеді 6 червня 1968 року у готелі Ambassador у Лос-Анджелесі.

Вбивство Роберта Кеннеді / memoriandofotografia.blogspot.com

Під цим знімком Life вмістив  підпис: «Незворушний, напівсвідомий, з обличчям, що стало мертвотно блідою маскою, сенатор Кеннеді  лежить у калюжі власної крові на бетонній підлозі. Одна куля глибоко застрягла в його мізках,  інша - в його шиї. Хлопець Хуан Ромеро, чию року тиснув Кеннеді перш, ніж пролунали постріли, намагався заспокоїти його».

Своєму політичному кумиру й другу Білл Еппридж присвятив книги «Роберт Кеннеді, остання кампанія» (Robert Kennedy, the Last Campaign)  – 1993 р. та «Був такий час» (A Time it was) – 2008 р.     

На цьому відео - останні дні Роберта Кеннеді у фотографіях Білла Епприджа

      

 Підготував Аркадій Сидорук

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
nppa.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
2019 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду