Британські журналісти страйкують, бо не хочуть погано працювати
Британські журналісти страйкують, бо не хочуть погано працювати
Майже весь редакційний колектив лондонського відділення видавничої компанії Tindle Newspapers оголосив двотижневий страйк, протестуючи проти… поганої якості власного продукту. Про перебіг страйку, який розпочнеться 19 квітня, вони інформують у спеціальному блозі http://strikegazadpres.wordpress.com/, повідомляє Journalism.co.uk. У страйку беруть участь дев’ятеро журналістів.
Троє репортерів, що працюють у компанії, змушені забезпечувати матеріалами дев’ять рекламно-інформаційних гіперлокальних газет: the Enfield Advertiser, the Edmonton Advertiser, the Winchmore Hill Advertiser and Herald, the Enfield Gazette, the Barnet and Potters Bar Press, the East Barnet Press and Advertiser, the Edgware and Mill Hill Press, the Hendon and Finchley Press та the Haringey Advertiser.
Через величезне навантаження журналісти прикуті до робочих місць і неспроможні ходити на завдання, висвітлювати діяльність місцевих органів влади, брати інтерв’ю тощо. Це, на їхню думку, призводить до того, що читачі отримують низькоякісний продукт. Неспроможні стежити за подіями на власні очі, журналісти мимоволі скочуються до дурналістики. «Ми відчуваємо, що обдурюємо своїх читачів», - прокоментував ситуацію редактор газет Tindle Newspapers Джонатан Ловетт.
Tindle видає близько 200 гіперлокальних газет по всій Британії, які, як стверджують страйкарі, приносять власникові корпорації серу Рею Тіндлу прибуток – 3 мільйони фунтів (майже 5 млн доларів) у 2010 році. Тим часом у компанії кажуть, що вона втрачає гроші, виправдовуючи цим скорочення штатів, які й призвели до нинішньої ситуації: «Компанія відмовляється наймати нових співробітників на місця тих, що звільнились, перекладаючи їхні обов’язки на перевантажених і без того людей. У наших інвесторів немає стратегії відновлення занепалого бізнесу». Таким чином, за словами журналістів, було скорочено третину співробітників.
Цей страйк є першим в історії Tindle Newspapers. Його підтримує Національна спілка журналістів Великої Британії. «Якщо цей бізнес хоче мати майбутнє, він повинен будуватись на якісній журналістиці та мати достатню кількість персоналу для виробництва газет», - заявив представник спілки Беррі Фітцпатрик. У штаб-квартирі Tindle Newspapers ситуацію поки що не коментують.
«Медіаграмотність»