Найбільше забруднює довкілля датацентр Apple, найменше – Yahoo!
Найбільше забруднює довкілля датацентр Apple, найменше – Yahoo!
Міжнародна екологічна організація Greenpeace дослідила вплив датацентрів найбільших ІТ-корпорацій на довкілля і назвала найбільших забруднювачів. Згідно зі звітом організації, потужні комп’ютерні термінали, що забезпечують функціонування так званих «хмар», споживають півтора-два відсотки всієї енергії, яка витрачається у світі. Щороку обсяги споживання енергії подібними підприємствами зростають на 12%.
Згідно з даними захисників природи, найбільш залежною від вугілля як джерела енергії (на 54,5%) виявилась корпорація Apple. Другий показник (53,2%) у соціальної мережі Facebook. На вугіллі працюють IBM (51,6%), Hewlett Packard (49,4%) і Twitter (42,5%). Помірно залежними від найбруднішого пального є Google (34,7%), Microsoft (34,1%) і Amazon (28,5%). На їхньому тлі вирізняється результат Yahoo!, для якої відмова від антиекологічного пального є принциповою: компанія залежна від енергії, що виробляється при спаленні вугілля, лише на 18,3%.
Yahoo! також безперечний лідер за рівнем використання енергії з чистих джерел: геотермальної, сонячної, вітряної тощо. Частка «зеленої» енергетики в енергоспоживанні корпорації перевищує 55%. На другому місці Google з 36,4% (днями корпорація інвестувала у вітряки 100 мільйонів доларів), далі Amazon (26,8%), Microsoft (25%) і Twitter (21%). Менш сумлінно до майбутнього планети ставляться Facebook (13,8% «зеленої» енергії), ІВМ (10,9%), НР (9,9%), а найменше енергії чистих джерел у структурі енергоспоживання Apple – 6,7%. Причиною таких незадовільних показників Apple є розташування одного з найпотужніших датацентрів корпорації в Північній Кароліні, де електрику виробляють, спалюючи вугілля.
Втім, Crunchgear наголошує, що рейтинг складався на підставі неповних даних, адже компанії неохоче оприлюднюють дані про своє енергоспоживання. Також у звіті Greenpeace наголошується, що технології хмарних обчислень є радше благом, аніж загрозою довкіллю, оскільки дозволяють зекономити значні енергетичні та матеріальні ресурси.
«Медіаграмотність»