10 речей, які треба знати про журналістику даних

00:00,
28 Квітня 2011
2834

10 речей, які треба знати про журналістику даних

00:00,
28 Квітня 2011
2834
10 речей, які треба знати про журналістику даних
Репортерам локальних газет, економічним журналістам, піарникам і решті тих, хто пише медійні тексти.

 

Статистика існує за будь-якою тематикою, і сучасні технології дозволяють презентувати її цікаво, зробити оригінальні висновки і донести ідею у такій формі, щоб вона запам’яталась читачеві.

 

1. Всі люблять переліки. Ви клікнули на цю новину зокрема і тому, що очікували знайти легкий для сприйняття список, а не довжелезну суцільну статтю? Отож.

 

2. Всі люблять карти. Спробуйте безкоштовний інструмент Quantum GIS (QGIS) для простого сортування і представлення даних, які згруповані за регіонами.

 

3.  Програми роблять дані живими.  Такі додатки як ManyEyes та Yahoo Pipes перетворюють масиви цифр на візуально привабливі штуки, які легко споживати онлайн і з паперу.

 

4. Дані іноді потребують чистки. Спробуйте Scraperwiki – цей інструмент для гуманітаріїв дозволить кількома рядками коду перетворити pdf на дружній до цифр формат csv і так далі.

 

5. Ви здивуєтеся, як багато статистичних даних є у відкритому доступі на сайтах державних установ. У Британії, наприклад, є зручний портал data.gov.uk, в Україні наразі все не так просто, але на сайті Держкомстату теж повно інформації.

 

6. Журналістика даних дає відповіді на запитання. Гарний початок  створення статті – поставити запитання і шукати відповідь на нього, збираючи дані.

 

7. Можна використовувати колективний розум. Наприклад, спитати у твітера чи скористатися сайтами типу

Help Me Investigate.

 

8. Дані можуть бути персоналізовані під кожного читача. DocumentCloud здатний виділяти документи та робити аннотації, які допоможуть виділити головне і відстежити історію інформації у документі.

 

9. Журналістика даних – це не завжди презентація даних у журналістському форматі. Це також пошук журналістських тем у масивах даних.  Так викладач журналістики Нью-Йоркського університету Джей Розен прокоментував історію двох журналістів Las Vegas Sun, які два роки аналізували 3 мільйони документів, аби з’ясувати, «що добре і що погано у місцевій системі охорони здоров’я».  Вони розкрили тисячі випадків медичних помилок, яких можна було уникнути. Законодавці штату ухвалили шість нормативних актів, спрямованих на недопущення повторення їх.

 

10.  Журналістика даних має найбільший потенціал об’єктивності та сили переконання.

 

«Медіаграмотність» за матеріалами News:rewired.

 

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
datajournalismblog.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду