ООН намагається врятувати угорські ЗМІ від штрафів за «несбалансованість»
ООН намагається врятувати угорські ЗМІ від штрафів за «несбалансованість»
Рада ООН з прав людини надіслала керівнику Міністерства із соціального залучення Угорщини Золтану Балогу листа з вимогою роз’яснити деякі моменти в новому законі про ЗМІ.
Зокрема, представник США в ООН Джон Маріц піддав критиці Будапешт за «відхід від традицій мультипартійності у призначенні чиновників регуляторного органу у сфері медіа, що може обмежити свободу слова в країні» (наразі більшість складу регулятора – члени і ставленики партії влади Фідеш).
Заступник представника Великобританії в ООН Філіп Тісо рекомендував внести додаткові зміни до реформованого закону, який вступив у силу 1 січня 2011, з метою убезпечити незалежність медіа. Це, за його словами, потрібно зробити до 1 липня – адже тоді починає діяти норма про стягнення штрафів із тих медіа, публікації в яких регуляторний орган визнає «незбалансованими». Нове законодавство не деталізує критерії балансу, тому численні міжнародні організації, медійники та правозахисники вимагають скасування норми як такої, що дає простір для зловживань з боку державних чиновників.
Угорщина вже вносила поправки до реформованого закону після того, як Європарламент визнав, що документ не відповідає Хартії про основні права та Директиві ЄС про аудіовізуальні сервіси. Зокрема, пункт про «незбалансованість» не поширювався на медіа-на-вимогу, подовжувалися терміни реєстрації видань тощо. На переконання міжнародної спільноти, цих міноритарних поправок недостатньо, аби гарантувати свободу преси в країні.