Сирійська влада захоплює сторінки дисидентів у фейсбуку

00:00,
25 Травня 2011
1290

Сирійська влада захоплює сторінки дисидентів у фейсбуку

00:00,
25 Травня 2011
1290
Сирійська влада захоплює сторінки дисидентів у фейсбуку
…і пише від їхнього імені повідомлення на підтримку уряду.

Доля  колишнього туніського президента Бен Алі, який удавався до викрадання персональної інформації прибічників опозиції в соціальних мережах, нічого не навчила його сирійського колегу. Як повідомляє TechDirt, «відлига», яку влада Сирії влаштувала користувачам соціальних мереж, виявилась удаваною.

 

У лютому 2011 року заборону доступу до фейсбука, твітера та ютьюба у Сирії було скасовано. Втім, за чотири роки дії цієї заборони сирійці навчились її обходити, адже технологічно вона була не такою досконалою, як «великий китайський фаєрвол». За кілька місяців аудиторія фейсбука в країні подвоїлась і сягнула 580 тисяч користувачів. Оголошуючи про скасування заборони, влада заявила, що таким чином прагне продемонструвати свою відкритість та демократичність. В це тяжко було повірити, і не дарма.

 

На початку травня стало відомо, що влада намагається викрадати логіни та паролі дисидентів хакерськими методами, а також змушує вже заарештованих представників опозиції видавати свої паролі. Незабаром на їхніх сторінках почали з’являтись дописи на підтримку влади. Також у фейсбуку донедавна діяла сторінка так званої «Сирійської електронної армії» - групи хакерів, що організовувала атаки на опозиційні ресурси. На момент, коли адміністрація мережі прикрила сторінку за екстремізм, остання зібрала вже шістдесят тисяч лайків. Вочевидь авторитарні уряди арабських країн не лише бояться соціальних медіа, але й учаться боротися із повстанцями їхньою власною зброєю.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
english.aljazeera.net
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду