Уривки резонансної промови Костянтина Ернста – про майбутнє телебачення та глобальну втому людства від перенасиченості інформацією

00:00,
17 Жовтня 2011
1961

Уривки резонансної промови Костянтина Ернста – про майбутнє телебачення та глобальну втому людства від перенасиченості інформацією

00:00,
17 Жовтня 2011
1961
Уривки резонансної промови Костянтина Ернста – про майбутнє телебачення та глобальну втому людства від перенасиченості інформацією
На початку жовтня у Каннах проходив щорічний міжнародний телевізійний ринок MIPCOM – одна з наймасштабніших платформ, де не тільки продають та купують телевізійні формати, але й обговорюють проблеми та перспективи телеіндустрії. «Коммерсантъ» опублікував повний текст промови Костянтина Ернста на  MIPCOM-2011, яка викликала на цьогорічному заході значний резонанс.

Про футурологію. Немає нічого більш невигідного, аніж намагатися передбачити майбутнє. Особливо у останнє десятиліття.

Про кризу моделей медіа. Перед тими, хто керує сьогодні електронними медіа, очолює канали або незалежні продакшн-компанії, стоїть гостре питання кризи. І я маю на увазі, у першу чергу, не економічної, а культурної кризи – кризи моделей взаємин людей з оточуючим світом, з державою, з собі подібними.

Про надлишок інформації. Все це – швидкості, надлишок інформації, світ, що здавався таким величезним, і що став таким маленьким – призвело людство до гіперстресу. Згідно прогнозів ВОЗ, до 2020 року психічні розлади стануть другою за розпосюдженістю хворобою у світі.

Люди, сформовані інформаційним потоком інтернету, цікавляться хай-лайтом більше, аніж самою подією. Іх свідомість готова ознайомитися із суттю запропонованого продукту, і часто рекламний трейлер повністю задовольняє їхній інтерес до перегляду.

Про телевізійні формати. Протягом останніх десятиліть XX століття ті телеформати, що ефективно привертали увагу глядачів у всьому світі ... стали драматично втрачати аудиторію. А термін життя успішного формату скоротився з десятиліть до сезона-двох. Те, що раніше відповідало запитам глядачів, більше не відповідає. ... І жоден реально успішний формат ще не відобразив атмосферу початку третього тисячоліття.

Телебачення, рятуючись від агресії інтернету, намагається відсепарувати інтереси аудиторії, створюючи десятки та сотні каналів вузької направленості – про рибалку, полювання, кулінарію і все що завгодно. Однак ці багаточислені нові канали не в змозі зробити те, що можуть та забов’язані зробити великі. Вони повинні роз’яснити новий час вашого життя. Врешті решт, ваше життя важливіше за вашу рибалку.

Про Новий час та доктора Хауса. Головний герой-протагоніст у найбільш успішних проектах десятиліття – це фрік. У якому б соціальному середовищі він не знаходився. Доктор Хаус з однойменного серіалу, доктор Лайтман з «Обмани мене», Хенк Муді з «Каліфорнікешн»... Глядач підсвідомо завжди намагається асоціювати себе з головним героєм. Асоціація з фріком здається парадоксальною. Однак вона цілком симптоматична. У зміненому та не проартикульованому часі людина асоціює себе з героєм, що легко та вільно порушує всі правила, які існували до цього.

Про інтернет і телебачення. Коли говорять, що інтернет уб’є телебачення, це безглуздо. Сучасний телевізійний канал – це не спосіб розповсюдження, це контентна команда. Будемо ми розповсюджуватися аналоговими передавачами, цифровими мережами, через інтернет чи в інший спосіб – це зовсім не важливо.

Апологети інтернету з люттю новонавернених готові приписати йому безліч невластивих смислів. Забуваючи про те, що головне в інтернеті – це індивідуум. Юзер. Індивідуальний юзер здатний повідомляти факти, створювати цікаві тексти, викладати відео, однак не здатний створювати якісний та вагомий аудіовізуальний контент, що може зацікавити десятки та сотні мільйонів людей.

Повний текст виступу Костянтина Ернста – «Коммерсантъ»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Костянтин Ернст виступає на MIPCOM-2011
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду