Як зробити хороший репортаж? Писати коротко, не кривдити і не бути нудним

00:00,
28 Листопада 2011
4674

Як зробити хороший репортаж? Писати коротко, не кривдити і не бути нудним

00:00,
28 Листопада 2011
4674
Як зробити хороший репортаж? Писати коротко, не кривдити і не бути нудним
На відкритті Школи репортажу у Львові польський письменник і репортер варшавської Gazeta Wyborcza, співзасновник Польської школи репортажу, Маріуш Щиґел розповів про правила створення хорошого репортажу.

У Львові на базі Українського католицького університету (УКУ) відкрили Школу репортажу. Організатори проекту Польський інститут у Києві та українсько-польський журналістський клуб «Без упереджень».

Перший майстер-клас провів польський репортер і письменник, працівник відділу «Великий формат» варшавської Gazeta Wyborcza, співзасновник Польської школи репортажу, Маріуш Щиґел.

Як повідомили «Телекритиці» організатори Школи, Щиґел поділився із слухачами секретами створення вдалого репортажу. «Перша – не нудити, знову перша – не кривдити, і знову перша – писати коротко», – пояснив він.

На думку Щиґела, репортаж дає можливість зблизитися з людиною, а сам репортер у жодному випадку не повинен осуджувати чи вихваляти свого героя – героя слід слухати, чути  і, як результат, зрозуміти.

 «Репортаж – це історія про те, що є, і про щось іще…», – відзначив Щиґел, і пояснив: правдива історія, покладена в основу репортажу, повинна спонукати читача до роздумів.

Особливістю репортажу як жанру, на думку Щиґела, є деталь, дрібниця. Відповідно, автор повинен знаходити особливі цитати своїх героїв, а використання специфічної лексики цілком доречне, якщо це необхідно, для кращого розуміння читачем його героя.

Розмірковуючи про об’єктивність репортажу, Щиґел наголошує: репортер, займаючи позицію однієї сторони конфлікту, повинен попередити про це читача. «Не існує об’єктивного репортажу, – резюмує Щиґел, – але репортаж має бути написаний правдиво».

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Маріуш Щиґел
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду