Соцмережі і телебачення були каталізатором протестів у Британії

00:00,
28 Березня 2012
1468

Соцмережі і телебачення були каталізатором протестів у Британії

00:00,
28 Березня 2012
1468
Соцмережі  і телебачення були каталізатором протестів у Британії
Комісія незалежних експертів опублікувала детальний звіт про причини масових заворушень у Великобританії  в серпні 2011-го року. У звіті визначається роль медіа:  телетрансляція та Facebook і Twitter прискорили поширення бунтівних настроїв.

Спеціально створена комісія Riots Communities and Victims Panel  отримала завдання від уряду – проаналізувати передумови та причини масових протестів, які охопили міста Англії у серпні 2011-го року. Під час дослідження були опитані тисячі людей, які брали участь у заворушеннях. 27-го березня опублікували кінцевий звіт.   

Окрема частина звіту стосується ролі ЗМІ. Згідно з висновком експертів, соціальні мережі сприяли розпаленню пристрастей під час бунту, однак не були вирішальною причиною поширення протестів. 

«Грунтуючись на свідченнях респондентів, можна сказати, що у поширенні настроїв важливішу роль відіграли телетрансляції. Кадри, на яких поліцейські намагаються вгамувати протестувальників, негативно вплинули на глядачів. А соціальні мережі допомогли об’єднати людей, які вже прийняли рішення брати участь в протестах», - зазначається у звіті. 

Багато людей відзначили, що цілодобова трансляція заворушень на BBC News і Sky News значно перебільшила масштаби протестів і ненавмисно спрямовувала потенційних протестувальників у гарячі точки регіонів. «Після постійного перегляду сюжетів з місць заворушень, складалось враження, що ми у воєнній зоні», - відзначали респонденти.

Щодо ролі соціальних медіа, то у звіті наводиться фраза одного з опитаних, який назвав їх «вірусом», що допомагав «заразній хворобі» протестів поширюватися. Guardian навіть створив динамічну інфографіку, яка зображає активність повідомлень у Твітері під час серпневих подій.

Тим не менш, багато опитаних вважають, що соціальні медіа зіграли і позитивну роль під час протестів. В деяких випадках члени сімей чи групи по інтересам та «лідери думок» ефективно застосовували соціальні мережі, щоб відмовляти людей виходити на вулиці.  

Отже, комісія робить висновок, що соціальні мережі були лише опосередкованою причиною розвитку конфлікту, тому не може бути мови про закриття ресурсів на зразок Твітера чи Фейсбук. «“Вірусна” тиша може бути не менш небезпечна, ніж “вірусний” гамір», - констатують експерти. Також у звіті згадується, що Великобританія підтримала відкрите користування соціальними медіа під час арабських революцій.

«Нові технічні способи комунікації можуть бути корисними не тільки для протестувальників, але і для поліції», - відзначається у звіті.  Деякі пристрої мають програми, що визначають місцерозташування натовпу та напрями його руху.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
The Guardian
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду