Сергій Булаєв: «Мобільні додатки потрібно робити не для цільової аудиторії – а під конкретні ситуації»
Сергій Булаєв: «Мобільні додатки потрібно робити не для цільової аудиторії – а під конкретні ситуації»
Важливим елементом мобільного додатку є його дизайн, який, крім «візуальних приємностей», тісно пов’язаний з функціоналом, вважає Сергій Булаєв.
«Перш за все, розробка мобільних додатків йде від дизайну. Якщо щось змінюєш у дизайні, це може викликати дуже серйозні зміни в програмуванні. Якщо в вебі ми звикли все робити на прототипах, а потім все це доробляти, тому що верстку змінити неважко, то в IOS це не працює. Там з дизайном треба бути дуже обережним, продумувати його з самого початку. Тим більше, від дизайну в IOS багато залежить, тому що люди звикли до красивих і зручним програм», – говорить він.
Крім цього, на думку засновника Skript, краще якщо у мобільного додатку буде вузька аудиторія – проте сам додаток буде вийнятково добре вирішувати завдання, для якого він і був створений.
«Я вважаю, що важливо робити продукти не під якісь цільові аудиторії, а під конкретні ситуації», – відзначив Булаєв.
Коли розробники створюють додаток із мінімальним набором функцій, проте більш чітко його позиціонують, це дозволяє відібрати у «великих гравців» незначну ринкову частку, зауважує співрозмовник Forbes. Великі компанії не звертають на це увагу, і розробники таких додатків можуть поступово закріпитися у непоганій ринковій ніші.
Серед важливих моментів, на які потрібно звернути увагу розробникам додатків Булаєв відзначає також створення якісної локалізації та аналіз масових потреб.
Щодо останнього, засновник Skript навів приклад з додатками-ліхтариками для iPhone. «У iPhone немає рідного додатку ліхтарика, хоча спалах можна увімкнути у відеорежимі, і він буде постійно світити. Наскільки я знаю, у App Store більше 10 тис. додатків-ліхтариків», – пояснив він.