Марк Цукерберг: Першу версію Facebook я спрограмував за декілька тижнів

00:00,
3 Жовтня 2012
1816

Марк Цукерберг: Першу версію Facebook я спрограмував за декілька тижнів

00:00,
3 Жовтня 2012
1816
Марк Цукерберг: Першу версію Facebook я спрограмував за декілька тижнів
ToWave публікує стенограму виступу Марка Цукерберга у Московському державному університеті.

2 жовтня в стінах Московського державного університету відбулася лекція-зутріч із засновником Facebook Марком Цукербергом. Виступ було організовано у форматі інтерв’ю, питання задавав голова компанії ZeptoLab Михайло Лялін.

Цукерберг відзначив, що відвідує Росію вперше, а мета його візиту – «поспілкуватися зі студентами, інженерами та розробниками».

Коментуючи фільм «Соціальна мережа», засновник Facebook відзначив, що події фільму очікувано дещо відрізняються від того, «як все було».

«Розумієте, насправді все було так: ще до того, як я почав створювати Facebook, у мене був інтернет в школі. І в мене був доступ до Google – це перший пошуковик. І знаєте, для мене це був цікавий час», – пояснив він.

Після Google-досвіду Цукерберг, за його словами, зрозумів: пошуковик, хоча і надає доступ до величезного пласту інформації, не має соціального функціоналу і не дає людям можливості спілкуватися в інтернеті.

«Розумієте, ми ж люди! Ми всі хочемо спілкуватися з людьми навколо нас, хочемо пізнавати цей світ навколо і бачити його очима інших людей, щоб розуміти, що вони думають. Нам потрібна мова, щоб спілкуватися з людьми. В інтернеті такого не було», – відзначив Цукерберг.

Відсутність соціальної інтернет-складової підштовхнула Цукерберга до розробки «маленького додатку», створеного для окремої школи – пізніше до проекту почали долучатися студенти інших шкіл.

«Спочатку не було жодних величезних планів, я просто спрограмував першу версію буквально за декілька тижнів, тому що було цікаво подивитися, що вийде», – розповів Марк.

Вже на етапі корпоративного розвитку команду Facebook не лякали конкуренти, зауважив засновник соцмережі, оскільки місія компанії полягала у створенні найкращого соціального досвіду серед того, що пропонував ринок: «Коли ти пропонуєш людям сервіс краще, аніж у інших, ніхто від нього не відмовиться. А тому найголовніше – намагатися зробити найкраще».

Зрештою причини розробки Facebook Цукерберг узагальнив наступним чином: «Я починав з того, що створював щось таке, чим мені самому хотілося б користуватися».

«Всі зараз хочуть створювати компанії, тому що це модно. Проте компанію потрібно створювати не тому, що це круто чи модно. А для того, щоб дати світові щось нове», – резюмував він. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі фото: ToWave.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду