Гілларі Клінтон та Кетрін Ештон занепокоєні станом свободи слова в Україні напередодні виборів

00:00,
25 Жовтня 2012
1444

Гілларі Клінтон та Кетрін Ештон занепокоєні станом свободи слова в Україні напередодні виборів

00:00,
25 Жовтня 2012
1444
Гілларі Клінтон та Кетрін Ештон занепокоєні станом свободи слова в Україні напередодні виборів
У виданні  The New York Times  автори пишуть, що парламентські вибори стануть лакмусовим папірцем для забезпечення дотримання основних свобод, в тому числі свободи преси.

«Тривожні тенденції в Україні» - так називається стаття, опублікована  у  New York Times, авторами якої є  Гілларі Клінтон, держсекретар США та Кетрін Ештон, верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики.

«Ми стурбовані повідомленнями про використання адміністративного ресурсу на користь кандидатів від правлячої партії та про труднощі, з якими стикаються деякі ЗМІ», - йдеться у статті.

Автори також відзначають інші негативні тенденції, які зафіксувало  Бюро з демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ. Зокрема, це проведення ЦВК закритих зустрічей перед своїми засіданнями та відсутністю представників деяких політичних партій в окружних і дільничних виборчих комісіях. Ще одне явище, яке, на думку авторів, треба розслідувати  і зупинити – це роздача виборцям фінансових або матеріальних благ.

США та ЄС виконують свою частину роботи із сприяння вільним і чесним виборам, зазначено у статті, однак вибори будуть не в Європі чи США, а в Україні.  Автори звертають увагу, що на демократичний хід виборів великою мірою вплине дотримання прав журналістів:  «Ми очікуємо від Президента Януковича і його уряду звернення уваги на ці занепокоєння – особливо забезпечення дотримання права на участь у політичному житті та доступу усіх кандидатів до ЗМІ».

Також у статті згадується «амбітна угода про асоціацію», яка регулюватиме політичне зближення та економічну інтеграцію країни з ЄС. Однак, як зазначають автори,  Європейський Союз буде  рухатися вперед з таким амбіційним порядком денним лише, якщо поважатимуться демократичні права українського народу, «в тому числі свобода слова, свобода участі у політичному житті, свобода зібрання та свобода преси».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
guard.in.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду