У Росії визначились з адресою реєстру заборонених сайтів
Закон «Про захист дітей від інформації, що шкодить їх здоров’ю і розвитку» вступає в дію з 1-го листопада. Він передбачає створення автоматизованої інформаційної системи «Єдиний реєстр доменних імен, покажчиків сторінок сайтів в мережі інтернет та мережевих адрес, що містять інформацію, заборонену до поширення на території Російської Федерації».
У реєстрі будуть перелічені доменне ім’я та адреса сторінки з протиправним контентом, реквізити рішення уповноваженого органу про визнання інформації забороненою, а також опис самої інформації, прикріплені копії заборонених сторінок. На порталі у вільному доступі можна буде побачити адреси заборонених сайтів, а також рішення про включення сайту у чорний список.
Для внесення сайту до реєстру потрібно рішення суду. Без рішення суду будуть вноситися сайти, котрі містять ознаки дитячої порнографії, пропаганди суїциду та наркотиків.
На сайті буде спеціальна електронна форма для звернень громадян про розміщення протиправної інформації в інтернеті. Реєстр буде оновлюватися двічі на добу. Як повідомлялось раніше, реєстром має опікуватися незалежна організація, однак на сьогодні вона не визначена, тому спочатку реєстр буде вести сам Роскомнагляд, доки не оберуть постійного оператора.
Із зазначеного сайту будуть надсилатися повідомлення провайдерам, на хостингах яких розміщуються сайти з протиправною інформацією. Коли сайт з протиправним контентом потрапляє до реєстру, провайдер зобов’язаний протягом доби направити його власнику вимогу видалити сайт. Якщо цього не сталося, провайдер повинен обмежити доступ до сайту. Якщо і провайдер не обмежує доступ до сайту, до реєстру включається вже мережева адреса – обмежити доступ до ресурсу повинен буде вже оператор зв’язку.
Нагадаємо, що закон, прийнятий у Держдумі РФ 11 липня 2012 року викликав суперечливу реакцію представників багатьох ЗМІ. Російські інтернет-компанії висловилювали протест проти дискусійного законопроекту, питання до механізму його втілення мали також і урядові організації.