Дарія Пенчилова, РІА «Новости»: «У нових медіа мова передусім йде про мультиплатформове мислення редакції»

00:00,
27 Листопада 2012
1299

Дарія Пенчилова, РІА «Новости»: «У нових медіа мова передусім йде про мультиплатформове мислення редакції»

00:00,
27 Листопада 2012
1299
Дарія Пенчилова, РІА «Новости»: «У нових медіа мова передусім йде про мультиплатформове мислення редакції»
Голова Дирекції РІА «Новости» з просування і соціальних мереж керує у редакції процесами, пов’язаними з соцмедіа та залученням аудиторії, а також дослідженнями нових медіа і користувальницьких сервісів. В інтерв’ю MediaJobs Дарiя Пенчилова озвучила власні погляди на сучасну мультиплатформову редакцію.

Про ринок. У цілому те, що нові кваліфікації потрібні у всіх сегментах – це одна з найсерйозніших проблем. Не всі ринки швидко переорієнтовуються, не у всіх спеціальностях зараз випускають фахівців з актуальними знаннями. Тому ситуація, коли виробництво біжить попереду продажів або, навпаки, ринок і продажі бажають того, що виробники ще не готові дати, – виникає постійно.

Про сучасну редакцію. У нових медіа йдеться насамперед про мультиплатформове мислення співробітників редакціі. Збираючи інформацію, журналіст більше не може просто випустити повідомлення у стрічку. Він зобов’язаний подумати, що піде у стрічку, що – на сайт, що – для мобільних, а що – з’явиться на інфоекрані.

Про мультимедійність. Неможливо більше мислити категоріями лише тексту. В основі роботи сучасного журналіста – мультимедійність. А це і нові навички (зняти і передати фото та відео, швидко змонтувати, зібрати інформацію для інфографіки, знайти якісь деталі або навіть цілу історію в соціальних мережах), та інший образ мислення, інші принципи управління своїм часом.

Про соцмедіа та аудиторію. Журналіст тепер постійно орієнтується на аудиторію. Якщо ще 5-7 років тому важко було собі уявити, що журналісти, які традиційно працювали на стрічку і тільки на стрічку, були стурбовані тим, чи потрапив матеріал на сайт, скільки у нього переглядів, як коментують користувачі, чи поставили цей матеріал у соціальні мережі і скільки лайків і перепостів він зібрав, то тепер це щоденний принцип работи. Обговорювати на нарадах, що сьогодні актуально в соціальних медіа, що обговорюється – це тепер абсолютно звичайна історія. 

ТОП-5 найбільш перспективних та затребуваних для digital-ЗМІ професій у найближчі п’ять років. Продакт-менеджери, які вміють мислити у аспекті поєднання контенту, технологій виробництва, каналів виробництва та аудиторій; «універсальні» маркетологи, які мислять одразу категоріями аудиторії сайтів ЗМІ, соціальних медіа, мобільних пристроїв і т.п.; проектувальники інтерфейсів; розробники; сейлз-менеджери, які вміють працювати з багатоплатформовими продажами.

Про «читача майбутнього». Користувач сучасності і майбутнього – той, кого потрібно «дістати» на всіх гаджетах, якими він користується. Цей користувач поєднує перегляд ТБ із спілкуванням в соціальних мережах, слухає радіо і користується мобільним інтернетом одразу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Дарія Пенчилова / MediaJobs
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду