Як журналісту працювати з аудиторію, розповіли в Університеті Журналістської Майстерності

00:00,
10 Грудня 2012
1618

Як журналісту працювати з аудиторію, розповіли в Університеті Журналістської Майстерності

00:00,
10 Грудня 2012
1618
Як журналісту працювати з аудиторію, розповіли в Університеті Журналістської Майстерності
Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП) провела шостий модуль Університету Журналістської Майстерності на тему: «Робота з аудиторією: навички сучасного журналіста».

Спікери шостого модулю Університету Журналістської Майстерності, який відбувся 29-30 листопада в Києві, надали чимало корисних порад, як залучати аудиторію  друкованим та онлайн-медіа, повідомляє УАВПП.

 «Як використовувати можливості сучасних гаджетів: економимо час та створюємо контент, потрібний аудиторії» - тема доповіді Юрія Ніколаєва (представництво компанії «Терем – Медіа» в Україні).  Він розповів про те, що сприйняття інформації аудиторією та вибір пристроїв дуже залежить від «розкладу дня».

Сьогодні, на думку Юрія Ніколаєва, виживуть ті ЗМІ, які здатні забезпечити високий «вау-фактор» – щось подане більш цікавою мовою, ніж у інших. У той же час читач не тільки хоче отримати емоцію від видання, але й довіряти йому.

Журналісту дуже важливо розуміти, що якщо він зараз працює в друкованому ЗМІ та хоче перейти в онлайн – має пам’ятати, що в вебі не все так легко з джерелами монетизації, як здається на перший огляд, наголосив лектор.

Під час виступу він навів приклади ряду видань, які грамотно працюють з аудиторією.

Наприклад, журнал «Корреспондент» використовує різні матеріали для кожного з наявних каналів комунікації – журналу, сайту, новинного додатку до iPhone, сторінок в соціальних мережах. З однієї події журнал зробить розгорнутий аналітичний матеріал з інфографікою для журналу, нарізану версію коротких новин для iPhone, оперативно поставить більш деталізовану новину на сайт, яка пробуде в стрічці півтори години, а ще зробить анонс з гучним заголовком в соцмережах.

Іншим прикладом є російський журнал «Сноб» - той вдалий випадок, коли ЗМІ створив закриту соцмережу та монетизував її. Стратегія була збудована на тому, що селебритіс, трендсеттерів, політиків редакція журналу запросила до ком’юніті безкоштовно, а всі інші мали платити за доступ. Це унікальний приклад, коли читачі платять виданню не за доступ до матеріалів, а за доступ до спілкування та можливість, наприклад, залишити свій коментар поряд з висловлюваннями відомого політика чи культурного діяча.

National Geografic (один з найулюбленіших журналів Юрія Ніколаєва), відомий дуже гарними фотографіями, збудував стратегію на тому, що контент має бути доступним на всіх платформах. Доступ до фото та відео журнал пропонує для iPhone та iPad на платній основі. А соцмережі журнал розглядає як інструмент для залучення аудиторії до платного контенту.

«Сегодня Мультимедиа» – холдинг, який створює газету для однієї аудиторії, сайт – для іншої (перетин контенту близько 20%). А ще пропонує безкоштовну газету «Вечерком» для третьої аудиторії та додаток до iPad «Мой викэнд» - для четвертої.

Ярослав Сухомлин, видавець Чернігівської Медіа Групи, з яким учасники шостого модулю спілкувались під час скайп-конференції «Як залучати аудиторію на сайт газети: досвід колег», поділився успішним досвідом залучення аудиторії на сайт газети. Багато експериментуючи, Ярослав знайшов ефективний інструмент крос-промо - конкурси - який, на його думку, гарно об’єднав сайт та газету. Ярослав розповів про ряд успішно реалізованих проектів. Один з таких – фотоконкурс краси – коли в газеті вони публікують перелік переможців, а на сайті роблять фото-галерею.

Інший приклад – на базі розділу «Блоги» на сайті gorod.cn.ua вони проводили конкурс «Бутерброд» для блоггерів: задавали тему (наприклад, про місто, про розважальні заходи, про дії мера) та всі бажаючи могли писати пости на цю тему, кращі з яких публікувалися в газеті. Потім серед блогерів обиралося журі, яке голосувало за кращі публікації, а кращі автори, в свою чергу, були нагороджені призами. Результат: медіа-група знайшла гарних авторів, а читачі газети побачили, що таке громадянська журналістика.

В шостому модулі Університету Журналістської Майстерності прийняли участь 20 журналістів з 13 регіонів України.

Фото надані УАВПП

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду