Компанія «Яндекс» стала партнером одного з проектів CERN
«Методи машинного навчання, котрі ми використовуємо для щоденних завдань в смартфонах у ваших кишенях чи десктопах, підходять для більш серйозних речей. Ті ж аргоритми можна використовувати, наприклад, для пошуку бозона Хіггса», – відзначив Волож на конференції DLD, яка проходить 20-22 січня у Мюнхені.
У рамках співпраці вчені CERN зможуть використовувти обчислювальні ресурси і технології обробки даних «Яндекса», включно з технологією машинного навчання «Матрикснет».
«Яндекс» отримає більше можливостей для участі в дослідженнях центру та широкий доступ до експериментальних даних, що дозволить компанії вдосконалювати власні технології.
CERN вже почав використовувати технологію «Матрикснет» для аналізу розпаду мезонів (нестабільних елементарних частинок), однак надалі планується використовувати її і в інших сферах. Поки що вчені використовують технологію за підтримки спеціалістів «Яндекс», найближчим часом планується розробити сервіс, який дозволить представникам CERN використовувати її самостійно.
«Яндекс» почав співпрацювати з CERN у 2011 році, надавши вченим доступ до своєї обчислювальної техніки. У квітні 2012 спеціалісти «Яндекс» розробили для CERN пошуковий сервіс, котрий дозволяє прискорити пошук потрібної інформації про експерименти на Великому адронному колайдері. Патнерами CERN openlab є також інші IT-корпорації, зокрема, Intel.