Оголошено лауреатів премії European Press Prize
У номінації «Редакторська робота» переміг головний редактор львівської газети «Експрес» Ігор Починок. Журі European Press Prize відзначило відсутність тенденційності у висвітленні виданням політичних подій. «Експрес» пішла на барикади під час Помаранчевої революції, але згодом, не коливаючись, критикувала некомпетентність та корупцію постреволюційних урядів Ющенко-Тимошенко», – повідомляється на сайті премії.
У категорії «Новини» премію здобули журналісти датської щоденної газети Jyllands Posten Орла Бьорг (Orla Borg), Карстен Еллегард Крістенсен (Carsten Ellegaard Christensen) і Мортен Піль (Morten Pihl) за свій репортерський проект про колишнього агента датської Секретної служби Мортена Шторма (Morten Storm). У низці матеріалів, котрі активно обговорювалися у Європі та США, журналісти розповіли, як Шторм допоміг ЦРУ виявити базу лідера «Аль-Каїди» Анвара аль-Авлакі (Anwar al-Awlaki), останній згодом був вбитий під час американської атаки у Ємені.
Кращим у номінації «Коментатор» став грецький журналіст Нікос Крісолорас (Nikos Chrysoloras) за статтю «Чому Греція повинна залишитися у Єврозоні», надруковану у декількох європейських виданнях.
У категорії «Інновації» перемогу здобув редактор спецпроектів Guardian Пол Льюїс (Paul Lewis) за проект Reading the Riots («Вивчаючи погроми») про погроми 2011 року у Великобританії. Льюїс проаналізував механізми, які призвели до швидкого розповсюдження погромів по всій країні, спростувавши поширені тези про вагому роль соціальних медіа і злочинних бригад у їхній організації.
Премію European Press Prize заснували у 2012 році європейські медіаорганізації The Thomson Reuters Foundation (Великобританія), фонд Guardian (Великобританія), The Foundation for Democracy and Media (Нідерланди), The Veronica Association (Нідерланди), The Jyllands-Posten Foundation (Данія), The Politiken Foundation (Данія) та The Media Development Loan Fund (Чехія).
Журі European Press Prize-2012 очолює сер Гарольд Еванс (Harold Evans), редактор-консультант Thomson Reuters, колишній редактор London’s Sunday Times.
До складу журі також входять Сільві Коффман (Sylvie Kauffmann), редакційний директор паризької Le Monde, Йорген Еджбиль (Jørgen Ejbøl), голова P/Politiken Newspapers та колишній редактор копенгагенської Jyllands-Posten, Євгенія Олбетс (Yevgenia Albats), редактор московської New Times та італійський філософ і публіцист Паоло Флореса д’Арке (Paolo Flores d’Arcais).
Номінантами премії можуть стати журналісти з 47 країн, які входять до складу Ради Європи. Нагорода у кожній з чотирьох номінацій складає €10 тис.