Академія Української преси презентувала аналітичний звіт «Доступ до медіа: вибори-2012»

00:00,
20 Лютого 2013
3093

Академія Української преси презентувала аналітичний звіт «Доступ до медіа: вибори-2012»

00:00,
20 Лютого 2013
3093
Академія Української преси презентувала аналітичний звіт «Доступ до медіа: вибори-2012»
Автори:
МБФ «Академія Української преси» презентує вихід друкованої та онлайн-версії аналітичного звіту «Доступ до медіа: вибори-2012» (серпень-жовтень 2012). 

Доступ до медіа – необхідна умова проведення демократичних виборів. У нерозвинених демократіях виконання цієї вимоги недосконале і проблемне, що особливо помітно в передвиборних кампаніях, коли медіа перетворюються на ринг символічної боротьби за прихильність електорату.

Під час передвиборчої кампанії, АУП провела контент-аналіз теленовин дев’яти провідних українських телеканалів, тобто тих, які мають найвищі рейтинги і найбільший вплив на аудиторію («Інтер», «1+1», «Новий канал», СТБ, ICTV, «Україна»), Першого національного як телеканалу державної форми власності та TВi, який позиціонується як провідний опозиційний канал. У жовтні 2012 року до цієї вибірки був долучений «5 канал», який під час виборів 2004 року продемонстрував зразок інформаційного каналу, котрий дотримувався збалансованої редакційної політики (досліджували тільки новини «5 каналу»). Склад подібної вибірки обумовлений тим, що саме через ці канали більшість українського населення отримує інформацію про події в країні та за кордоном.

Звіт підготували: Сергій Макєєв – завідувач відділу соціальних структур Інституту соціології НАН України, доктор соціологічних наук, професор; Наталія Костенко – завідувач відділу соціології культури і масової комунікації Інституту соціології НАН України, доктор соціологічних наук, професор; Валерій Іванов – президент Академії Української Преси, доктор філологічних наук, професор; Діана Дуцик – редактор сайту MediaSapiens, кандидат філологічних наук; Оксана Волошенюк – виконавчий директор Академії Української Преси, провідний мистецтвознавець відділу кіномистецтва і телебачення Інституту мистецтвознавства, фольклористики і етнології ім. М. Рильського; Сергій Дьома – переклад.

Онлайн-версія звіту доступна за цією адресою.

Проведення моніторингового дослідження стало можливе завдяки підтримці американського народу. За результати дослідження відповідальна Академія української преси. Вони не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та «Інтерньюз Нетворк». Дослідження також фінансували Міжнародний фонд «Відродження» та посольство Великобританії в Україні. Погляди та висновки, викладені в цьому звіті, належать авторам.

Видання підсумкового звіту стало можливе завдяки посольству Великобританії в Україні та Міжнародному фонду «Відродження».

Академія Української Преси висловлює подяку міжнародним організаціям, завдяки яким стало можливе проведення моніторингу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: «Обозреватель»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду