У Луцьку презентували гендерну медіакарту Волині
Згідно з отриманими даними, в інтернет-виданнях сьогодні працює 79% жінок і 21% чоловіків, у друкованих ЗМІ – 70% жінок і 30% чоловіків, і лише в електронних простежується паритет –50 на 50. Загалом 71% волинських журналістів – жінки.
Однією з причин того, що волинська журналістика має жіноче обличчя, на думку учасників прес-конференції, є економічна складова: журналістика, принаймні на рівні невеликого міста, є низькооплачуваною професією, а в суспільстві діє сталий стереотип про утримання родини чоловіком.
Про те, що стать журналіста має значення свідчать і результати дослідження фокус-груп, проведеного організаціями у січні 2013 року. Респонденти визнали, що вибір журналіста для виконання редакційного завдання залежить, насамперед, від його професійності і спеціалізації, проте іноді сприається і на зовнішні чинники. Крім цього, дослідження продемонструвало, що чоловіки віддають перевагу експертам-жінкам, а жінки – експертам-чоловікам.
Результати дослідження фокус-груп будуть покладені в основу серії тренінгів, які розпочнуться у березні. Основна мета тренінгів – жати можливість волинським журналістам розібратися в позитивних і негативних сторонах гендерної політики і побачити, яким чином вона виявляється у різних сферах життя суспільства.