Микола Бердник: «Німецькі ЗМІ вважають Україну маргінальною»

Микола Бердник: «Німецькі ЗМІ вважають Україну маргінальною»

00:00,
7 Червня 2013
4992

Микола Бердник: «Німецькі ЗМІ вважають Україну маргінальною»

00:00,
7 Червня 2013
4992
Микола Бердник: «Німецькі ЗМІ вважають Україну маргінальною»
Микола Бердник: «Німецькі ЗМІ вважають Україну маргінальною»
Німецькі медіа не пишуть багато про Україну, бо відсутні інформаційні приводи, вважає український журналіст, публіцист, перекладач Микола Бердник.

Рік тому сайт MediaSapiens уже писав про образ України в німецьких ЗМІ.

Цьогоріч на Книжковому арсеналі відбувся колоквіум про переклад України мовою Європи під назвою «Політики репрезентації». Про висвітлення головних подій України та її сталий образ у німецьких медіа розповів перекладач, журналіст Микола Бердник.

«Німецькі ЗМІ орієнтуються на висвітлення закордонних новин, використовують інтернаціональний підхід, а тому газет/ журналів, які присвячені висвітленню подій Східної Європи, в Німеччині вистачає», – розповідає пан Микола.

До Помаранчевої революції життям України в країнах Європи (окрім країн колишнього СРСР) ніхто не цікавився. Середньостатистичний житель Німеччини взагалі не знав про існування такої країни, а тим більше про її жителів, культуру, звичаї тощо.

Починаючи лише з 2004 року про Україну почали голосно говорити за кордоном. Саме з того часу й почалося формування іміджу держави. Спочатку цей імідж набув позитивного характеру, але згодом, прослідкувавши за швидким темпом зміни політики в країні, за станом економіки та відносинами з іншими країнами, зокрема з Росією, німецькі (та й інші) медіа почали висвітлювати події з України не в дуже позитивному світлі, розповідає Микола Бердник.

«Обрання президентом Віктора Януковича, газовий конфлікт, арешт Юлії Тимошенко та низка інших подій негативного характеру створили вже сталий образ України як слабкої, безвідповідальної, маргінальної країни», – каже Микола Бердник.

На думку журналіста, це неправильне, незрозуміле та навіть небезпечне уявлення про нашу країну посприяло зменшенню потоку туристів, погіршенню стосунків України з країнами Європи.

Шанс на покращення ставлення до себе Україна отримала у 2012 році. Євро-2012 повинно було якось вплинути на потік іноземців до країни, покращення іміджу, політичних стосунків з країнами Європи та стабілізувати економіку держави. Але надії не справдились. Євро закінчилось, а нічого не змінилося. Політика, економіка, ставлення до України – все залишилося таким самим.

У німецьких медіа про Україну говорять нечасто. Тамтешні газети й журнали, що спеціалізуються на Східній Європі, рідко пишуть про останні події нашої країни. Загалом про Україну там пишуть час від часу. Від скандалу до скандалу. А скандалів багато. І тому зараз європейські країни-сусіди мають певне не дуже позитивне уявлення про те, що таке Україна і хто такі українці. Німецькі ЗМІ вважають Україну маргіналом. Пишуть та говорять про те, що наша країна – це країна емігрантів, що ми є постачальниками гастарбайтерів, а наша політика далека від європейських стандартів, розповідає український журналіст.

Микола Бердник уже не один рік працює журналістом у Німеччині й може назвати причини того, чому Україна там є не дуже вагомим інформаційним джерелом. Серед них: нестача кваліфікованих українських журналістів за кордоном, небажання політичних діячів давати інтерв’ю, погане фінансування німецьких журналів та газет, що спрямовані на висвітленні подій Східної Європи, небажання України створювати ситуації, що покращать імідж країни та інше.

Очевидно, що найближчим часом ситуація не зміниться. За теперішньої політичної ситуації, пасивності нашої країни у власних іміджевих справах усе залишиться, як є.

Микола Бердник – журналіст, перекладач. Вивчав німецьку філологію у Горлівці і Києві та переклад у Мюнхені. Працює у німецькій редакції міжнародної служби Національної радіокомпанії України.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: tsn.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду