У Росії створили Альянс незалежних журналістів проти куріння
Альянс започаткували близько року тому російські журналістики Єва Меркачева та Наталія Валкіна. Саме тоді парламент Росії мав розглядати пакет антитютюнових законів, а тютюнове лобі вело активну кампанію по дискредитації цих законодавчих ініціатив.
«Альянс створили насамперед для того, аби протистояти піару тютюнових компаній. Вони викладали величезні суми для того, аби перешкодити ухваленню антитютюнових законів», – пояснила Єва Меркачева.
Ідея полягала у тому, аби зібрати небайдужих журналістів, які б об’єктивно висвітлювали тютюнову тематику, пояснювали населенню усю важливість і актуальність впровадження законів, що обмежують куріння.
«Проблема в тому, що російські журналісти пишуть на тему куріння мало і нудно. Їм цікавіше написати про безглузду видумку «союзу за права курців», ніж розповісти реальну історію про дівчину, що помирає від раку гортані. Дуже не вистачає текстів про тютюнове лобі. Розслідувань про те, хто і скільки грошей отримує за приховану рекламу куріння на телебаченні чи фестивалях», – додала пані Меркачева.
Тож ще одним із завдань Альянсу було спонукати журналістів до серйозних розслідувань на тютюнову тематику і висвітлення дійсно важливих тем.
Пізніше діяльність організації вийшла за межі суто журналістської роботи. Приміром, її активісти домовилися з Московським драматичним театром ім. Станіславського про запуск для відвідувачів театру інформаційної кампанії про шкідливість куріння. Тоді всередині театру заборонили куріння, розмістили в ньому постери на тему «Життя без сигарет», а на квитках почали друкувати інформацію про небезпечність куріння.
Одне попереджень про заборону куріння на території театру. Зображення - smokefreetimes.ru
Альянс запустив власний сайт. На ньому розміщують світові і російські новини та аналітичні матеріали на тютюнову тематику. Окремий розділ присвячено компаніям, які повністю заборонили куріння на своїй території або мають заохочення для працівників, що не курять.
Нагадаємо, подібний Альянс журналістів існує у Бангладеш і є однією з найбільш активних антитютюнових організацій у країні.