Краматорська школа збирає гроші на клас для занять з медіаграмотності

Краматорська школа збирає гроші на клас для занять з медіаграмотності

17:10,
7 Вересня 2018
3074

Краматорська школа збирає гроші на клас для занять з медіаграмотності

17:10,
7 Вересня 2018
3074
Краматорська школа збирає гроші на клас для занять з медіаграмотності
Краматорська школа збирає гроші на клас для занять з медіаграмотності
Автори:
Вчителька медіаграмотності з м.Краматорська Тетяна Іванова та її учні хочуть через краудфандинг зібрати гроші на обладнання навчального класу.

Оголошення про ініціативу Media Free Life розміщено на краудфандинговій платформі освітніх проектів GoF від імені учнів школи.

Торік у квітні Тетяна Іванова побувала на тренінгу з медіаграмотності в Полтаві, після якого почала проводити тренінги для учнів Краматорська. Тренінг у її школі №1 відвідав директор, який запропонував учительці викладати цей курс. Тож із вересня 2017 року в трьох класах з'явився предмет «Вступ до медіаграмотності». На сторінці проекту зазначається, що дітям він сподобався й вони зрозуміли, що дуже важливо бути медіаграмотним – тобто критично сприймати будь-яку інформацію. Учениця 8-го класу цієї школи Еліна Батеньова посіла друге місце в конкурсі підліткових есе «Це зовсім не ОК. У чому проблема українських медіа?» ГО «Детектор медіа».

«Ми живемо у той час, коли інформація стає головною і дуже якісною зброєю, за її допомогою маніпулюють, дезінформують, налаштовують людей один проти одного. Уроки з медіаграмотності дають можливість замислитися над тим, що ми бачимо і читаємо в медіа, вчать вміло і безпечно користуватись інформаційно-комунікаційними технологіями», – йдеться в описі краудфандингового проекту.

Тетяна Іванова зазначає, що дуже хоче, аби її школа стала майданчиком для всебічного розвитку учнів. «Предмет медіаграмотності дає таку можливість! Ми це перевірили. Учнів, яких я почала навчати у вересні 2017 року, в травні 2018 було не впізнати. Я рада таким перетворенням. Кабінет, обладнаний сучасними медіазасобами, а я вірю, що він в школі буде, допоможе нам такий майданчик створити», – зазначає вона.

На уроках Тетяни Іванової постійно використовуються інтерактивні методи, а діти дивляться різні відеоролики й уривки з фільмів на її ноутбуці.

Гроші ж школі потрібні для придбання ноутбука, проектора, екрана, принтера, фліпчарта, крісел та інших речей. Автори проекту вказали необіхдну для створення такого кабінету суму – 59406 грн, з яких зібрано наразі 1400. 

У класі, який сподіваються обладнати вчителька та учні, будуть будуть проводитися заняття з медіаграмотності, тренінги, семінари, майстер-класи, перегляду і обговорення фільмів. «Ми думаємо над створенням у школі кіноклубу, який би потім змогли відвідувати не тільки учні школи, а й підлітки нашого мікрорайону. В тій частині міста, де розташована наша школа, підліткам нема куди піти, щоб з користю провести свій вільний час», – зазначають автори проекту.

До завершення збору коштів на проект Media Free Life лишилося 56 днів.

Нагадаємо, з цього навчального року завдяки програмі «Вивчай та розрізняй» у півсотні шкіл у Дніпрі, Маріуполі, Тернополі та Чернігові викладають чотири предмети по-новому — з елементами інформаційно-медійної грамотності.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
gofunded.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду