Комп’ютери: чому не варто рано знайомити з ними дітей

00:00,
26 Листопада 2010
1243

Комп’ютери: чому не варто рано знайомити з ними дітей

00:00,
26 Листопада 2010
1243
Комп’ютери: чому не варто рано знайомити з ними дітей
Майбутнє сучасних дітей неможливо уявити без комп’ютерів. Водночас, як показують новітні дослідження, комп’ютери погіршують результати навчання школярів. Як знайти золоту середину?

 

 

Свого часу увесь світ облетіла історія про корейського гімназиста, який проводив десять годин на день перед монітором, граючи в комп’ютерні ігри. Зрештою, завдяки грі-стратегії StarCraft він став професійним гравцем, мільйонером і справжньою зіркою серед корейської молоді.

 

Але до більшості школярів світу ця історія не має жодного стосунку. Ні грошей, ні кращих перспектив на майбутнє багатогодинне сидіння за комп’ютером, як правило, не приносить. У цьому переконували ще шість років тому німецькі дослідники Томас Фукс і Людґер Вьосманн, які дійшли висновку, що діти, які проводять дуже багато часу перед комп’ютерами, помітно гірше вчаться.

 

Румунський комп’ютерний досвід

 

На початку наступного року має бути оприлюднене ще одне дослідження, яке дійшло схожих висновків. Ідеться про роботу американських науковців, зроблену на основі досліджень у Румунії. Крістіан Поп-Елекеш з нью-йоркського університету «Коламбія» та Офер Маламад з університету в Чикаго опитали 3 тис. румунських родин, які брали участь у так званій програмі «Євро 200». У рамках цієї програми соціально слабкі сім'ї отримали по 200 євро на придбання комп’ютера для їхніх дітей.

 

«Наші дослідження показали як позитивні, так і негативні результати програми: з одного боку учні, які  мали комп’ютер, отримали кращі оцінки у тесті з комп’ютерних навичок. З іншого ж боку – оцінки з таких предметів, як румунська мова, математика та англійська, сильно погіршилися», - розповідає про підсумки дослідження Крістіан Поп-Елекеш, який сам походить з Румунії. Науковець розповідає, що головний висновок, який зроблено в результаті дослідження, це те, що комп’ютери виявилися для багатьох румунських дітей просто справжніми «вбивцями часу». «На жаль, більшість дітей використовують комп’ютер не для того, щоб поглиблювати свою освіту. Натомість практично всі готові гратися в  комп’ютерні ігри», – каже Поп-Елекеш.

 

Знайомство з комп’ютером: оптимально після початкової школи

 

Діти присвячують цілі години комп’ютерним іграм. Що, як підтверджує німецький психолог Флоріан Ребайн, погіршує успіхи в школі. «Є різні тези, чому так відбувається. Класична: втрата часу. Себто на виконання домашніх завдань елементарно не залишається часу. Ще одна, нині дуже актуальна теза – так зване дисфункціональне використання сучасних медій, яке призводить до того, що для дітей на перший план виходять їхні успіхи в комп’ютерних іграх, а успіхи в школі стають другорядними. І діти припиняють сумлінно вчитися, бо школа вже не грає для них важливу роль», – каже Ребайн.

 

Якщо взяти до уваги, що окрім відносно безневинних ігор діти можуть почати грати в агресивні «стрілялки», то можна дійти висновку, що комп’ютери за жодних обставин не повинні стояти в дитячих кімнатах, наголошує психолог. Він також вказує на те, що з точки зору психології, діти повинні починати знайомитися з комп’ютерами лише після того, як вони навчаться добре читати й рахувати, а також достатньо розвинуть свої соціальні навички, тобто десь після завершення навчання в початковій школі.

 

Джерело: dw-world.de

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду