В Україні низький рівень фінансової грамотності

00:00,
13 Грудня 2010
1263

В Україні низький рівень фінансової грамотності

00:00,
13 Грудня 2010
1263
В Україні низький рівень фінансової грамотності
Українці не довіряють фінансовим установам і не вміють розпорядитися своїми грішми, використовуючи фінансові інструменти. Це результати дослідження, проведеного на замовлення Агенції США з міжнародного розвитку (USAID).

Майже 40 відсотків з двох тисяч опитаних українців не мають банківського рахунку. А найпопулярнішою фінансовою послугою є сплата комунальних платежів через банк. Жоден з опитаних не зміг відповісти на поставлених п’ятнадцять фінансових запитань, каже представник USAID, учасник проекту Олексій Куценко. Лише два відсотки відповіли на десяток запитань. Майже половина українців не ведуть сімейного бюджету, а 22 відсотки і взагалі не обліковують витрати.

 

Недовіра банкам

 

Дослідження показало, що українці не вміють грамотно розпорядитися своїми грішми, каже Куценко. А ще вони не довіряють фінансовим установам і воліють уникати конфліктних ситуацій з банками. Показовим є те, що з поміж українців, які намагаються заощаджувати, лише 10 відсотків несуть гроші до банку, і тільки 1 відсоток - інвестує в інші інструменти капіталу.

 

 „Люди відчувають себе незахищеними у суперечках з фінансовими установами, відчувають дискомфорт у спілкуванні через незнання своїх прав. Вони більше довіряють родичам і друзям, коли йдеться про фінансову допомогу”, –зазначає Куценко. Якщо і виникають якісь проблеми з фінансовими установами, то більшість українців воліють просто припинити співпрацю. Бо, як показує дослідження, вони упевнені, що конфлікт вирішиться на користь установи.

 

На заході України – ситуація краща

 

Учасники проекту також зазначили, що мешканці західних регіонів України є більш фінансово освідченні, і це доводить дослідження. Цікаво, що хоча доходів у мешканців західних областей менше, але вкладів вони роблять більше.

 

Коментуючи результати дослідження, заступник голови Львівської ОДА Геннадій Дмитренко повідомив, що область розглядає можливість створення Програми підвищення фінансової грамотності мешканців. Передбачається, приміром, запровадити у львівських школах факультативні заняття з фінансової освіти, як це вже робить Польща та Росія.

 

Галина Стадник, Німецька хвиля

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду