Як трансформувати традиційну редакцію у конвергентну

00:00,
7 Лютого 2011
2087

Як трансформувати традиційну редакцію у конвергентну

00:00,
7 Лютого 2011
2087
Як трансформувати традиційну редакцію у конвергентну
Шістнадцять порад від експертів, які допоможуть зробити зміни ефективнішими й менш болісними.

3-4 лютого в Інституті розвитку регіональної преси відбувся круглий стіл з питань реформування традиційної редакції у конвергентну. У ньому брали участь випускники циклу тренінгів для редакторів «Управління конвергентною  редакцією  та  новітні  технології  для  роботи у нових (конвергентних) медіа». У неформальній професійній дискусії протягом двох днів медіаменеджери поділилися досвідом і виробили низку рекомендацій щодо трансформації традиційної редакції у конвергентну, зокрема:

 

1. Перетворення має розпочинатися з принципового рішення, ухваленого спільно керівником редакції та інвестором.

 

2. Заплановані реформи мають бути формалізовані у концепції.  Функції працівників в оновленій редакції мають бути формалізовані в посадових інструкціях чи інших внутрішніх нормативних документах.

 

3. Розбивка та аналіз аудиторії – завдання номер один при здійсненні перетворень.

 

4. Колективу редакції потрібно роз’яснити сутність перетворень. Водночас саме рішення про перехід до конвергентної редакції не повинне пропонуватися для обговорення журналістами – воно є суто менеджерським і має сприйматися працівниками як план, а не як пропозиція.

 

5. Розуміння нових схем роботи найкраще приходить під час практичних тренінгів за участі всіх працівників редакції.

 

6. Під час  трансформації редакції у конвергентну не слід надавати перевагу одній зі складових редакції перед іншими (наприклад, «кидати» більшу частину працівників на новостворений відеорозділ сайту).

 

7. Керівник видання не повинен обіцяти інвестору самоокупність у перші роки існування конвергентного проекту – навпаки, протягом цього часу проект вимагатиме інвестицій, в іншому разі він приречений на невдачу.

 

8. Спільне планування – ключ до синергії.

 

9. Запровадження письмових планів-заявок для журналістів (чек-листів з чітким ранжуванням тем за важливістю, вибором платформ та відповідями на питання: хто читатиме матеріал? хто дійові особи? чиї інтереси зачіпає подія? Якими будуть її наслідки?)  - не лише полегшить планування для редакторів, але й сприятиме кращому розумінню теми для самих журналістів.

 

10. Сліпо копіювати чужий досвід конвергенції – непродуктивно, а інколи й небезпечно.

 

11. Не потрібно запроваджувати інновації заради інновацій. Кожна реформа має бути виправдана потребами аудиторії.

 

12. Не слід прагнути використати весь інструментарій в одному матеріалі.

 

13. Не можна нав’язувати працівникам ведення блогів на сайті проекту.

 

14. Ігнорування соціальних мереж як інструменту та як аудиторії –  одна з поширеніших помилок традиційних ЗМІ на шляху до конвергенції.

 

15. Виробництво контенту конвергентної редакції певний час потрібно відпрацьовувати у тестовому режимі.

 

16. Не слід вимагати миттєвих результатів від реформованої редакції, водночас не можна «зливати» процес конвергенції, коли її розпочато.

 

Відеоматеріали та презентації з круглого столу можна переглянути на сайті ІРРП.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду