У Франції – бум телебачення: реєструють найбільші показники телеперегляду за всю історію
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Франції – бум телебачення: реєструють найбільші показники телеперегляду за всю історію
У 2010-му французи дивилися телевізор більше, ніж за всю попередню історію вимірювань телеперегляду - такі дані французького Інституту медіаметрії цитує сайт FollowTheMedia.
Одним з фактором успіху вважають сувору зиму, яка тримала людей вдома, а також велику кількість футбольних трансляцій. В середньому мешканець країни дивився телевізор 3 години 32 хвилини щодня, на 7 хвилин більше, ніж у 2009. Рекордним місяцем став грудень – різдвяні програми збирали у телевізора більш ніж на 4 години щодня.
Інтерес до телебачення деяким французам повернули й нові моделі плазмених телевізорів – позаминулого року такий був у 54% родин, минулого – вже майже в 70%. У 2009 році телебаченням високої чіткості насолоджувалися 43% сімей, 2010-го HDTV вже мали 64%.
Близько половини глядачів дивилися улюблені шоу у зручний для себе час, а не тоді, коли його показували. Лідером відкладеного перегляду став серіал «Анатомія Грей».
Найбільше глядачів дивилися матчі з футболу національного та міжнародного масштабу, на другому місці за масовістю перегляду – трансляції з регбі.
Чверть обсягів телеперегляду склали серіали, найкраще дивились американські: «Менталіст», «Хаус», «Безслідно зникаючи» та «Касл». Драми французького виробництва відстали за показниками лише трохи - одним з найпопулярніших серіалів у країні стала мелодрама-комеді «Чудова родина», а рекорд встановив ситком «Клем» про 16-річну вагітну дівчину.
Кінофільми – третій кит французького телебачення: найкраще дивилися «Зоряні війни», місцева гордість 2008 року «Бобро поржалувати» зібрала 14 мільйонів глядачів – у півтора рази більше, ніж середня серія популярного американського серіалу.
Від відновлення індустрії телеканали Франції отримали відчутну фінансову вигоду: чистий прибуток TF1 у 2010 порівняно з 2009 майже подвоївся, дохід від реклами зріс на 8%, сукупний дохід – на 11%. У конкурента, М6, рекламна виручка збільшилася на 12,5%.
«Медіаграмотність»