МФЖ: Руки геть від Всесвітньої служби Бі-бі-сі!

00:00,
12 Березня 2011
1609

МФЖ: Руки геть від Всесвітньої служби Бі-бі-сі!

00:00,
12 Березня 2011
1609
МФЖ: Руки геть від Всесвітньої служби Бі-бі-сі!
На думку організації, зараз зовсім не час вимикати незалежне радіо російською, китайською та фарсі.

Міжнародна федерація журналістів (the International Federation of Journalists) та її європейське представництво (the European Federation of Journalists) звернулись до журналістів світу із закликом поєднати зусилля для захисту Всесвітньої служби Бі-бі-сі (the BBC World Service), яку реформують і скорочують задля економії коштів. Звернення оприлюднене на сайті МФЖ

 

Нагадаємо, Всесвітня служба Бі-бі-сі (BBC World Service) має намір скоротити 650 працівників - понад чверть свого персоналу. Загалом до 2014 року бюджет Всесвітньої служби скоротиться на 16%. Згідно з цими планами, мають бути повністю закриті п'ять мовних служб, а ще сім, серед них і українська, припинять радіомовлення і залишаться тільки в інтернеті.Також із 27 березня англомовне радіо Бі-бі-сі перестане мовити на середніх хвилях у Європі й залишиться доступним лише через супутник, кабельне підключення або в інтернеті. Причиною економії є рішення британського уряду зменшити видатки Міністерства закордонних справ на іномовлення. У корпорації наголошують, що «нічого особистого» - рішення про скорочення тих чи інших співробітників або підрозділів не будуть мотивовані претензіями до якості їхньої роботи.

 

 «Всесвітня служба бореться за виживання», - стверджує МФЖ, чия британська філія, Національна спілка журналістів (National Union of Journalists), активно протистоїть скороченню. 15 березня представники НСЖ зустрічатимуться із британськими парламентарями, й закликають усіх небайдужих зібратись біля парламенту на мітинг підтримки.

 

МФЖ називає Всесвітню службу Бі-бі-сі одним із головних незалежних джерел інформації у світі, яке допомагає людям боротися за свободу слова. «Десятиліттями Бі-бі-сі була символом боротьби за якість і незалежність, - каже генеральний секретар МФЖ Ейден Вайт. – Жорстокі скорочення фінансування і вилучення Бі-бі-сі із мереж трансляції в Європі є брутальною атакою на громадського мовника». В організації наголошують, що в деяких країнах, чиїми мовами радіо Бі-бі-сі більше не говоритиме, - Росії, Китаї та Ірані, - суспільство досі гостро потребує незалежної інформації, адже тамтешні ЗМІ залежні від влади.

 

«Зараз Всесвітня служба Бі-бі-сі потрібна світові як ніколи, - каже Вайт. – Ці ЗМІ є джерелом незалежних і якісних новин у регіонах, де відбуваються карколомні політичні зміни. У глобальному медійному середовищі ринок не є спроможним забезпечити людей усією потрібною їм інформацією. Тому без громадських мовників не обійтись».

 

Ті, хто підтримує заклик МФЖ, можуть підписати онлайн-петицію на захист Всесвітньої служби Бі-бі-сі, вислати електронного листа на підтримку на адресу campaigns@nuj.org.uk або ж звернутись до британського посольства у своїй країні, засвідчивши свою позицію щодо необхідності зберегти Всесвітню службу.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ifj.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду