Газета + громадська організація: вдалий приклад співпраці
Громадські організації, що займаються правами людини або спостерігають за законністю в певних сферах, можуть бути цінними партнерами для медіа, виробляючи якісний та професійний контент. Приклад такої співпраці між американською газетою The Daily Progress (Шарлоттсвілл, штат Вірджинія) та громадською організацією Charlottesville Tomorrow наводить сайт Nieman Lab.
The Daily Progress – щоденна газета, що виходить у місті з 45-тисячним населенням, та Chatlottesville Tomorrow – громадська організація, що займається питаннями землекористування, забудови та розвитку міста, - домовились про співпрацю півтора року тому. Співробітники ГО почали писати матеріали про актуальні події у своїй сфері для газети, якій якраз бракувало журналістів, що могли б займатись цією тематикою. Таким чином, газеті вдалося підвищити свою аудиторію, а громадській організації – спрямувати читачів The Daily Progress на свій сайт, поінформувати про важливі для них проблеми та залучити до співпраці.
Керівники газети та ГО разом планують тиждень, їхні співробітники спільно працюють над матеріалами. Деякі теми, - наприклад, водопостачання, - повністю беруть на себе співробітники Chatlottesville Tomorrow. Інколи газета публікує два матеріали на одну тему – своє бачення подій та версію ГО. Від початку тексти виходили на сайтах газети та організації, одначе згодом газета почала ставити лише анонси з посиланням на сайт Chatlottesville Tomorrow. Завдяки цьому аудиторія сайту організації протягом першого року співпраці з The Daily Progress зросла на 65%, що дозволило продемонструвати донорам ефективність роботи та забезпечити подальші надходження (щорічний бюджет ГО становить 280 тисяч доларів). За словами керівника Chatlottesville Tomorrow Брайана Вілера, той факт, що матеріали громадської організації сягають громади місця на шпальтах щоденної газети, дуже надихає донорів.
Зараз Chatlottesville Tomorrow працює на межі своїх виробничих можливостей, тому має намір збільшити штат, набравши нових творчих співробітників, аби продукувати більше контенту для газети. Щоправда, як зазначає Nieman Lab, для цього організації доведеться подумати над додатковими джерелами фінансування, а також розширенням тематичного спектру відповідно до потреб газети.
Перспективи неприбуткових медіа, - до яких, загалом, можна віднести громадську організацію, яка виробляє контент із своєї тематики, - на Заході оцінюють неоднозначно. Джошуа Бент, чий прогноз на 2011 рік ми публікували раніше, передбачає скорочення цього сегменту медіаринку, оскільки в нього вкладатиметься менше грошей (пожертв благодійників). Натомість, дослідження Джеремі Адама Сміта свідчить, що суспільно важлива журналістика дедалі частіше фінансується громадськістю і перебазовується з комерційних медіа до індивідуальних проектів. На думку Брайана Вілера, успішна співпраця його організації з газетою свідчить про те, що читачі готові платити за суспільно важливу журналістику. «Ми завжди вважали, що громада прагне отримувати більше якісного контенту, присвяченого якості її життя», - каже Вілер.
«Медіаграмотність»