Сайт «Тексти» візуалізував державний бюджет

00:00,
16 Березня 2011
1383

Сайт «Тексти» візуалізував державний бюджет

00:00,
16 Березня 2011
1383
Сайт «Тексти» візуалізував державний бюджет
Журналістика даних прийшла в Україну.

Журналістика даних (data journalism) – явище, поширене й популярне на Заході, але практично не відоме в Україні. Сайт «Тексти», який підтримується волонтерами і фінансується за рахунок добровільних внесків, розпочав проект візуалізації даних, що дає читачам за допомогою зручного інтерфейсу самим аналізувати великі масиви інформації.

 

Першою розробкою проекту є візуалізація державного бюджету України (для перегляду потрібен браузер Chrome, Firefox або Opera). Читачі можуть переглянути основні статті витрат і порівняти їх із витратами минулого року; програма ілюструє пункти витрат, які зросли або впали порівняно з попередніми роками. Усі витрати розбиваються за конкретними міністерствами та установами у формі так званого bubble chart – графіку з кулями різного розміру. Редакція обіцяє поповнити програму новими цифрами відразу після ухвалення змін до бюджету.

 

Надалі «Тексти» мають намір візуалізувати великий масив інформації, що міститься у Віснику державних закупівель.

 

Читайте матеріал про журналістику даних на сайті «Медіаграмотність» завтра, 17 березня.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду