ІМІ: Ситуація з дотриманням журналістських стандартів у пресі погіршилась

00:00,
18 Березня 2011
1581

ІМІ: Ситуація з дотриманням журналістських стандартів у пресі погіршилась

00:00,
18 Березня 2011
1581
ІМІ: Ситуація з дотриманням журналістських стандартів у пресі погіршилась
Найкраще з аналізованих видань тримається «Корреспондент», найгірші справи у «Фактов».

Загальний рівень дотримання журналістських стандартів у загальнонаціональних друкованих виданнях у лютому 2011 року знизився і наблизився до рівня грудня минулого року. Таким є висновок експертів Інституту масової інформації, які проводять моніторинг дотримання стандартів у шести загальноукраїнських виданнях: «Факты», «Сегодня», «Экономические известия», «Украинский тиждень», «Корреспондент» та «Коментарі». Проект проводиться за підтримки Internews Network.

 

Покращення ситуації у січні, на думку експертів моніторингу, медіаюристів Романа Головенка та Дмитра Чоповського, можна пояснити загальним зниженням кількості суспільно значущих матеріалів у святкові дні.

 

Вже третій місяць найгірший результат продемонструвала газета «Факты» - у лютому вона отримала 4,56 бала із можливих шести (у січні показник становив 4,92). Найчастіше в газеті порушується стандарт балансу думок. У «Фактах» протягом лютого було виявлено двадцять матеріалів із ознаками порушень, які можуть свідчити про замовний характер. Погіршилась ситуація в газеті «Сегодня» - 4,98 бала у лютому проти 5,14 у січні.

 

Найстабільніший результат демонструють «Экономические известия», чий показник уже третій місяць становить 5 балів. Найчастіше в цій газеті порушуються стандарти дотримання балансу, а також відокремлення фактів від коментарів. Найбільше порушень експерти виділили у матеріалах, що оцінюють судову владу.

 

Тижневики, як і раніше, демонструють високі показники – в середньому 5,5 із можливих шести балів. Найкращий результат продемонстрував «Корреспондент»: 5,67 бала із шести. Слабким місцем цього видання є стандарт достовірності – часто в матеріалах не називаються конкретні джерела, або ж джерела добираються некоректно. «Український тиждень» став трохи збалансованішим, одначе з’явились проблеми з дотриманням стандарту достовірності та відокремленням фактів від коментарів. У «Коментарів», як зазначають експерти, не все гаразд із повнотою подання інформації, достовірністю та відокремленням фактів від коментарів.

 

Середній показник дотримання стандартів усіма аналізованими виданнями у лютому становив 5,18 бала, тоді як у січні – 5,23, у грудні 2010 року – 5,03 бала. Показник обраховується додаванням балів (максимальний бал – 1) за дотримання кожного з шести стандартів: достовірності, повноти, відокремлення фактів від коментарів, балансу думок, оперативності та точності.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
konctanciya.info
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду