The New York Times латає дірки у платному доступі
Після запровадження газетою The New York Times 17 березня платного доступу до онлайн-версії в Канаді та оголошення про те, що аналогічні умови будуть встановлені для читачів решти світу 28 березня, в багатьох блогах з’явились поради щодо того, як обминути paywall.
Рішення цілком очевидне – позаяк газета дозволяє читати безкоштовно матеріали, на які відвідувач перейшов із пошукових серверів або будь-яких зовнішніх джерел, достатньо скопіювати заголовок публікації на сайті, вставити його в рядок пошуку – і вперед. Щоправда, для Google газета встановила обмеження у п’ять посилань на день, одначе інші пошукові сервіси, - яких в інтернеті таки чимало, - давали змогу читати безкоштовно скільки завгодно публікацій на сайті газети.
Нагадаємо, передплата, доступна від 17 березня канадським читачам, коштує 15 доларів США за чотири тижні і включає доступ до контенту сайту NYTimes.com і додатків для смартфонів. Із запуском платного доступу для решти світу буде додано розширений 20-доларовий пакет, що передбачатиме також доступ до контенту додатків для планшетів, та 35-доларовий – для власників планшетів і смартфонів, які бажають переглядати матеріали газети в інтернеті та на обох типах пристроїв. Передплата буде доступна через AppStoreз 30 червня. Передплатники паперової версії газети отримають вільний необмежений доступ до всіх матеріалів сайту та додатків.
Адміністрація газети, втім, швидко розкусила трюк із пошуковиками, й оголосила про те, що обмеження у п’ять посилань на день буде застосоване також до другого за популярністю сервісу – майкрософтівського Bing, а також інших «провідних пошукових сервісів», назви яких не конкретизуються.
Натомість, у газеті не мають нічого проти посилань у соціальних мережах та мікроблогах – кількість переходів із цих ресурсів, що дозволяють безкоштовний перегляд матеріалу, є необмеженою. Отже, щоб прочитати текст на сайті The New York Times, якщо ви вже вичерпали місячний ліміт, достатньо буде опублікувати посилання у себе в фейсбуку чи твітері.
«Медіаграмотність»