Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Apple йде війною на Microsoft та Amazon через назву
App store – це всього лише «крамниця додатків», одначе корпорація Apple впевнена, що лише вона має право розпоряджатися цією назвою як власною торгівельною маркою. Спершу компанія подала позов проти Microsoft, намагаючись довести незаконність використання цього словосполучення. Нині настала черга позову проти найбільшої в світі інтернет-крамниці Amazon, повідомляє paidContent.
Microsoft будує свій захист на тому, що app store – така ж загальна назва для сервісу, який продає програми-додатки (applications), як «булочна» чи «промтовари», тому не може бути зареєстрована як торгівельна марка. За словами юриста корпорації, «словосполучення app store широко вживається мас-медіа, споживачами, учасниками ринку, зокрема конкурентами Apple. Навіть засновник і президент Apple Стів Джобс уживає його як загальну назву для крамниць, які продають додатки. У недавному інтерв’ю Джобс сказав наступне: “на додачу до ґуґлівського Marketplace, Amazon, Verizon і Vodafonе анонсували створення власних app store для Android. Отже, буде щонайменше чотири app store для Android…”».
Як бачимо, шеф Apple використовує це словосполучення аж ніяк не як торгівельну марку власної компанії. Натомість, в Apple цю назву намагаються трактувати як скорочення від Apple store. Втім, як зауважує автор матеріалу на сайті paidContent, можливо, справа Microsoft не варта заходу, адже назву App store багато споживачів асоціюють із Apple. Онлайн-крамниця додатків для iPhone, iPod іiPadпід назвою App store з’явилась 2008 року, й зараз пропонує близько 300 тисяч програм.Торгівельна марка App store зареєстрована американським патентним бюро.
Трагікомічним моментом судового протистояння між ІТ-гігантами стала скарга юристів Microsoft на те, що Apple використовує у своїй позовній заяві занадто дрібний шрифт.
Тепер Apple просить суд Північного округу Каліфорнії заборонити Amazon використовувати слово appstore, яке фігурує в рекламних матеріалах компанії, як назву для сервісу продажу мобільних додатків. Amazon поки що не коментує своєї позиції.
«Медіаграмотність»