Що робить контент у соціальному вебі вірусним

00:00,
31 Березня 2011
1654

Що робить контент у соціальному вебі вірусним

00:00,
31 Березня 2011
1654
Що робить контент у соціальному вебі вірусним
Хочете підвищити вірусний потенціал вашого твору – думайте не про інформативну цінність, а про заклик до соціальної дії.

Як ми вже з’ясували, активність аудиторії часом важить набагато більше, ніж її кількість. Це ще не все: виявляється, для популярності контенту його потенційна «вірусність», себто здатність поширюватись з уст в уста, часто важить більше за інформативність. Так каже Джона Перетті, співзасновник The Huffington Post, а також ресурсу BuzzFeed, який, власне, спеціалізується на оцінці «вірусного потенціалу» новин, фото, відео та інших типів контенту.

 

Виступаючи на виставці Web2.0 Expoу Сан-Франциско, Перетті розповів про причини явища, відомого кожному користувачеві соціальної мережі чи блог-системи – коли вся френдстрічка пише про одне й те саме або нескінченно перепощує одну й ту саму фотку, анекдот чи посилання. Найголовніше, що слід розуміти для усвідомлення механізму «вірусів», -  це те, що закономірності поширення контенту на різних платформах різняться.

 

«Пошукова машина ґуґла побудована навколо інформації. Сайти на зразок about.com чудово оптимізовані під ґуґл, адже в їх основі – знання та ключові слова. У соціальних мережах усе зовсім інакше. Їх користувачі не надто захоплюються обміном досвідом у форматі how to, натомість воліють публікувати контент, який розважає, зворушує чи надихає їх. У Фейсбуку ви ділитесь тими речами, які визначають вас і змушують вас виглядати добре», - розповів Перетті. Яскравий приклад – фото двох собак породи бассет-гаунд. Це фото не несе жодної інформації і для ґуґла нічого не варте. Натомість, у Фейсбуку воно набрало понад 45 тисяч лайків.

 

Гарантувати, що певний контент стане вірусним, навряд чи можливо: всі, хто переглядав топ-ролики на YouTube, напевно, знають, які безглузді речі трапляються серед «сто мільйонників», і не раз дивувались, що змушувало всі ці міріади людей звернути на них увагу. Одначе, радить Перетті, якщо ви хочете збільшити вірусний потенціал вашого контенту, вам слід перестати думати про те, як «запхнути інформацію людям у голови», а натомість намагатись дати їм поштовх до соціальної дії.

 

Його компанія, BuzzFeed, пропонує творцям контенту стартовий майданчик для вірусного поширення. Перетті вірить, що у соціальному інтернеті вірусний потенціал може важити більше, ніж кількість переглядів. Виходячи з цього, публікації на BuzzFeed сортуються не за тематикою, а за реакцією читачів: «гиги», «ой блін», «тю», «клас» і так далі.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
temza.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду