Половина американців використовує мобільні пристрої для споживання місцевих новин
Половина американців використовує мобільні пристрої для споживання місцевих новин
Одним із головних прогнозів, спільних для більшості медіафутурологів, є заміщення численних пристроїв, через які ми споживаємо медіапродукт (телевізора, стаціонарного комп’ютера, ноутбука, мобільного телефону, радіоприймача тощо), багатофункціональним портативним пристроєм. Із нього ми слухатимемо музику й радіо, дивитимемося телебачення й кіно, спілкуватимемося у текстових та голосових (замість телефону) месенджерах і, звісно ж, користуватимемося інтернетом. Старі ж технології збережуться хіба що на правах екзотики для поціновувачів, як бабусина радіола у вітальні.
Технологія міняється і вдосконалюється безперервно, одначе смартфони та планшетні комп’ютери слід визнати кроком у напрямку «єдиного екрану». Наскільки далеко зайшов їх розвиток? Чи почав планшетний комп’ютер замінювати людям ранкову газету? GigaOm опублікував інфографіку із статистикою щодо використання портативних комунікаційних пристроїв для споживання новин в одній із найбільш розвинених у цьому плані країн – Сполучених Штатах Америки.
Дивитися інфографіку (англійською мовою)
84% дорослих американців мають мобільний телефон. 7% - планшетний комп’ютер. Практично всі власники планшетів також мають мобільний.
Дві третини власників мобільних телефонів використовують програми-додатки, зокрема для електронної пошти та перегляду інтернету.
Лише третина власників смартфонів використовує їх лише для телефонних дзвінків.
47% дорослих американців переглядають місцеві новини за допомогою мобільних пристроїв. Для молоді (18-29) цей показник становить 70%. Загалом частіше шукають інформацію, яка необхідна в цей момент, а не «що почитати». Зокрема, 42% цікавляться прогнозом погоди, 37% - закладами громадського харчування, 30% читають місцеві новинні сайти, 24% шукають результати матчів та спортивні новини, 19% полюють за знижками.
Використання мобільних технологій для читання новин більш поширене в місті, ніж у сільській місцевості – 48% проти 36%. Також автори дослідження відзначають, що для новоприбулих мобільні пристрої є шансом ближче познайомитися з життям нової для них спільноти: це характерно для 58% нових мешканців населених пунктів.
Люди, які використовують мобільні телефони та планшети для отримання місцевих новин, виявляються активнішими членами громади. Вони також більше користуються інтернетом (49% мають широкосмуговий доступ удома, тоді як загалом середній показник становить 25%), 80% із них використовують соціальні мережі (48% загалом), 21% пише у твітер (8% загалом), а 65% споживають інформацію з понад шести різних сайтів – така схильність до диверсифікації джерел притаманна лише чверті американців.
«Медіаграмотність»