«Лайки» в Фейсбуку не дають сподіваного комерційного ефекту
Погані новини для тих, хто переконував своїх клієнтів – і вірив сам – що «лайки» в фейсбуку є новою валютою, коштовним виявом споживацької уваги до компанії чи бренду. Згідно з результатами дослідження Forrester Research, наведеного The Wall Street Journal, прямої залежності між кількістю «лайків» на сторінці та обсягами продажів немає.
Головним висновком дослідження під назвою «Чи зможе Фейсбук колись стимулювати електронну комерцію?» (Will Facebook Ever Drive eCommerce?) є те, що вплив активності в соціальній мережі на реальні показники продажів дуже переоцінюють. Якщо традиційна маркетингова кампанія за допомогою електронної пошти піднімає відвідуваність сайту на 11%, а рівень конверсії відвідувачів у покупців на 4%, фейсбук здатен генерувати лише один додатковий відсоток відвідуваності й два – конверсії. На думку дослідників, це природно: до соціальної мережі люди йдуть по спілкування та інформацію, а не для того, щоби щось купувати або милуватись товаром. Лайкнути те, що подобається – так, купити – ні.
У компанії Facebook із цими висновками не погоджуються: тут вважають, що користувачі соцмережі краще реагують на персоналізовані маркетингові інструменти, які компанії додають до своїх сторінок, - зокрема й кнопку «подобається». За словами віце-президента Facebook із партнерства й маркетингу Дена Роуза, якщо хтось повідомляє, що йому подобається той чи інший товар, а потім його френд бачить рекламу цього товару, він бачить водночас й ім’я знайомої людини. За даними компанії, якщо споживач бачить ім’я друга поруч із рекламним повідомленням, шанси того, що він запам’ятає рекламу, зростають на 60%, а шанси, що він купить рекламований товар чи послугу – в чотири рази. Нагадаємо, раніше соцмережа дозволила брендам використовувати імена тих, хто лайкнув їхні сторінки, у так званій «соціальній рекламі» без їхньої згоди. У Facebook упевнені, що таке приватне розповсюдження повідомлень є тим, про що завжди мріяли маркетологи. Натомість, дослідники з Forrester Research кажуть, що нічого спільного з приватними рекомендаціями «лайки» не мають – їх залишають лише для того, щоб отримати знижки.
Хай там як, не схоже, щоб навіть найдостовірніші наукові дослідження змусили маркетологів розчаруватись у соціальних мережах. Фейсбук сьогодні – не лише соцмережа, але й канал новин, кіоск популярних видань, прокат улюблених фільмів, ігровий салон і навіть виборчий штаб. Вже понад півмільярда людей щодня проводять свій час на цьому сайті, й компанії та бренди не облишать спроби привернути їхню увагу.
«Медіаграмотність»