Чому в фейсбуку немає кнопки «не подобається»

00:00,
26 Квітня 2011
1800

Чому в фейсбуку немає кнопки «не подобається»

00:00,
26 Квітня 2011
1800
Чому в фейсбуку немає кнопки «не подобається»
Можливість висловлювати негативні емоції невигідна соціальній мережі, особливо ж – рекламодавцям.

На минулому тижні кнопці like («подобається») у соціальній мережі Фейсбук виповнився рік. За цей час «лайкання» стало окремим різновидом соціальної поведінки у віртуальному світі, деякі зірки нарощували лайки на своїх сторінках із космічною швидкістю, маркетологи поквапились оголосити лайк новою віртуальною валютою, в якій виражається довіра до бренду, а соціологи – розчарувати їх. Важливою віхою у розвитку цього інструменту стало надання кнопці like на зовнішніх сайтах функцій, які раніше виконувала кнопка share (поділитися, порекомендувати). Дослідники наголошували на ґрунтовних психологічних відмінностях між цими двома словами, внаслідок яких поширення контенту в фейсбуку має пожвавитись.

 

Разом із тим, однією з головних претензій до кнопки like є те, що її пряме значення («мені подобається») не завжди доречне, коли йдеться, наприклад, про якісний та цікавий матеріал, присвячений трагічній події. Роздратування лайканням подібних дописів вилилось, зокрема, в цю карикатуру:

 

(facebookru.com)

 

Виникає логічне запитання: чому поруч із кнопкою «подобається» не поставити аналогічну, але із протилежним значенням – dislike («не подобається»)? Як повідомляє ReadWriteWeb,  Фейсбук не планує давати своїм користувачам змогу висловлювати негативну оцінку, подібно до, наприклад, користувачів YouTube.

 

У компанії побоюються, що кнопка dislike стане інструментом кібер-буллінґу – віртуальної агресії та цькування. Наприклад, неважко припустити, що повідомлення користувача-гомосексуаліста, що повідомляє про свій шлюб із партнером, «не сподобається» масі гомофобів. На думку автора допису Дена Ровінскі, кнопка «не подобається» може зруйнувати відкритість соціальної мережі. До того ж, компанії зовсім не вигідно підтримувати негативні емоції у користувачах, яких слід спонукати до конструктивних дій (наприклад, клікання на рекламні блоки).

 

Наскільки негативними можуть бути ці емоції, свого часу засвідчив експеримент, проведений учасниками російської Livejournal-спільноти «Поставь единицу». Виставляючи фотографіям користувачів соціальної мережі «Одноклассники» погані оцінки, вони збирали репліки, написані власниками фото у відповідь: результат вражає.

 

Кому точно не сподобалася б кнопка «не подобається», так це компаніям і брендам, які сприймають кількість «лайків» як вираження популярності та прихильності аудиторії. Зрештою, dislike так само неоднозначно сприймався б, як і like. Автор ґрунтовної статті про насильство у сім’ї, порекомендувавши її своїм друзям, має отримувати «лайки» від тих, кому сподобався матеріал, чи «дизлайки» від тих, кого обурює насильство? Словом, попри те, що часом нам дещо бракує спеціальної кнопки для висловлення своїх емоцій, мусимо визнати, що «дизлайкам» у фейсбуку не місце. Якщо вам щось не подобається, ви завжди можете висловити свої емоції в коментарях – або просто не лайкати.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду