Netflix констатує перемогу онлайн-відео над прокатом дисків
Американська компанія Netflix, яка займається наданням послуг відео на замовлення – як на дисках, так і через інтернет, - оголосила, що «матеріальний» прокат почав поступатись віртуальному. Як повідомляє The Wall Street Journal, вперше в історії компанії кількість DVD-дисків, відданих напрокат і висланих замовникам поштою, зменшилась: у першому кварталі 2011 року вона була меншою, ніж в аналогічний період 2010-го.
Це аж ніяк не означає, що Netflix потерпає: протягом цього періоду доходи від платного онлайн-відео зросли на 86%. Торік у першому кварталі послугами цього сервісу скористались 14 мільйонів американців, тепер – 23,6 мільйона. Для компанії перехід користувачів від «матеріального» прокату до віртуального дуже бажаний, адже правовласники продовжують підвищувати ліцензійну платню за свій контент, тож Netflix сподівається виграти за рахунок зниження поштових витрат. Тому компанія потроху згортає прокат дисків і закликає своїх користувачів відмовлятись від DVD на користь онлайн-відео.
Ми вже писали про те, що бурхливий розвиток онлайн-прокату та онлайн-телебачення лякає кіно- та телевиробників, які навіть намагаються пригальмувати цей процес, щоб зберегти споживачів своїх традиційних сервісів. Підвищення ліцензійної платні позначилось на темпах зростання Netflix – керівництво компанії було вимушене заявити, що акціонери отримають менше дивідендів, ніж було обіцяно, через непередбачуване зростання витрат.
За оцінками експертів, наступного року дохід Netflix від інтернет-відео зросте від нинішніх 700 мільйонів доларів до 1,6 – 2,2 мільярда. Компанія намагається підвищити інтерес до своїх послуг, укладаючи ексклюзивні угоди з виробниками контенту: зокрема, прем’єра серіалу Дейвіда Фінчера «Картковий будинок» у кінці 2012 року відбудеться саме на Netflix, якщо так можна сказати. Компанія сподівається досягти таких домовленостей із виробниками ще декількох серіалів. За не підтвердженою поки що інформацією, Netflix має намір вийти на британський та латиноамериканський ринки.
«Медіаграмотність»