Найбільше трафіку інтернет-виданням дають ґуґл і фейсбук, твітер відстає
Найбільше трафіку інтернет-виданням дають ґуґл і фейсбук, твітер відстає
Як люди знаходять новини? Що треба знати тим, хто працює з новинами в інтернеті? Інформаційні інтернет-видання, які постали нещодавно, залежать переважно від випадкових читачів, які приходять через веб-пошук; фейсбук – джерело трафіку, що зростає дуже швидко, тоді як твітер суттєвої ролі не відіграє. Такими є результати вивчення статистики інформаційних інтернет-видань, наведених у звіті дослідницької компанії Pew Research Center.
Дослідники проаналізували статистику двадцяти п’яти найпопулярніших американських інтернет-видань, надану компанією Nielsen. Серед головних характеристик, що вивчались, були чотири параметри, які визначають поведінку читачів подібних сайтів: як вони потрапили на сайт, як довго на ньому залишались протягом візиту, наскільки заглиблювались у структуру сайту й куди йшли далі, залишаючи його.
Головний висновок звіту полягає в тому, що єдиної моделі поведінки для споживачів новин в інтернеті немає, одначе можна виділити кілька груп, які поводяться по-різному. Знання таких відмінностей дозволить видавцям краще зрозуміти поведінку читачів, надати їм кращі послуги та більше заробити на кожній із таких груп.
Дослідники підтвердили, що пошукові системи залишаються найпопулярнішим інструментом доступу до новин, але сайти, що генерують трафік онлайнових видань, мають суттєві відмінності. Ось деякі важливі моменти, на які варто звернути увагу:
1. Навіть топ-сайти залежать від «випадкових гостей» - людей, які заходять на сайт кілька разів на місяць і залишаються на ньому лише кілька хвилин. Так, наприклад, майже 85% аудиторії сайту газети USA Today становлять ті, хто заходить на сайт від одного до трьох разів на місяць, 75% бувають там раз чи два на місяць. Що ж до того, як надовго затримуються читачі на сайті, можна стверджувати цілком упевнено: у середньому від однієї до п’яти хвилин щомісяця. Подібні «випадкові» читачі є найчисленнішою групою аудиторії інтернет-видань.
2. У той же час є невеличка група читачів, які відвідують сайт достатньо часто – так звані power users. Вони заходять на сайт десять разів на місяць або частіше, і проводять на ньому більш ніж годину протягом місяця. У середньому для топ-25 інформаційних інтернет-видань Сполучених Штатів Америки частка таких суперкористувачів становить близько 7%, але діапазон досить великий: у CNN.com це 18%, у BingNews.com – 1%.
3. Навіть для лідерів ринку інтернет-видань національного масштабу ґуґл залишається головною «точкою входу», що постачає їм до третини аудиторії.
4. Фейсбук починає відігравати важливу роль як джерело трафіку. Для першої п’ятірки інтернет-видань соціальна мережа посідає другу чи третю позицію за кількістю переходів. Натомість, твітер ледь помітний серед генераторів трафіку.
5. Коли читачі залишають сайт, серед найпопулярніших посилань, на які вони тиснуть, є й кнопки для поширення контенту.
6. Вікова структура аудиторії інформаційних інтернет-видань не відрізняється від вікової структури інтернет-аудиторії загалом – отже, старіння, що спостерігається серед споживачів традиційних медіа, в інтернеті немає.