Зворотний бік таргетингу: читачі в інтернеті розчаровані зникненням несподіванок

00:00,
12 Травня 2011
1214

Зворотний бік таргетингу: читачі в інтернеті розчаровані зникненням несподіванок

00:00,
12 Травня 2011
1214
Зворотний бік таргетингу: читачі в інтернеті розчаровані зникненням несподіванок
Редактори сайтів не вірять, що користувачі спроможні самі визначити свої смаки та вподобання.

Програмні додатки або ресурси, які аналізують поведінку користувача та пропонують йому «саме те, що він хоче», - на зразок нещодавно запущених Trove та News.me – здаються багатьом чудовим напрямком розвитку інтернет-медіа. Одначе науковці попереджають:  персоналізовані новини швидко стають передбачуваними і набридають читачеві, який хоче дивуватися.

                                                                    

Як повідомляє The Guardian, згідно з результатами дослідження Ніла Термена,  заснованого на дворічному спостереженні, зростання сервісів персоналізованих новин у Британії та Сполучених Штатах спричиняє зниження читацького попиту.  Користувачі не в захваті від цієї технології.

 

Згідно з дослідженням, кількість сервісів, які передбачають активну персоналізацію (коли користувач сам налаштовує систему, визначаючи теми й формати, які його цікавлять), зросла за два роки на 20%, тоді як сервісів із пасивною персоналізацією, заснованою на аналізі поведінки в соцмережах та інтернет-історії користувача, - на 60%. В активну персоналізацію редактори сайтів не вірять, уважаючи, що користувачі неспроможні точно й вичерпно визначити свої власні вподобання. «Люди думають, що їм потрібне саме це, але, можливо, не так добре знають самих себе, як їм видається», - каже колишній редактор сайту The Financial Times Джеймс Монтґомері.

 

За спостереженнями інтерактивного редактора BBC News Стіва Германна, необхідність витрачати час і зусилля на налаштування відсіює абсолютну більшість користувачів. Більшості сайтів, структура яких передбачає складні налаштування власного облікового запису з численними опціями, не вдається успішно використовувати цю функцію. Протягом двох років, поки Термен проводив своє дослідження, від складних налаштувань читацької сторінки відмовились сайти The Washington Post, The New York Times, The Sun та The Daily Telegraph.

 

Британський вчений вважає, що результати його досліджень мають бути сигналом для нових сервісів та сайтів із пасивною персоналізацією: читачі прагнуть несподіваних відкриттів і не хочуть, щоб програма все вирішувала за них.  На його думку, сервісам на кшталт Trove слід урахувати, що природа зацікавленості аудиторії в тих чи інших новинах є мінливою та непередбачуваною.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
flamewarriors.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду