Мобільний телефон псує стосунки з коханими й не дає заснути
Ми вже знаємо, що кожен третій власник смартфону не розлучається з ним навіть у ванній, а також пам’ятаємо, що використання портативних пристроїв із доступом до інтернету в ліжку перед сном заважає спати шістдесяти відсоткам опитаних. Результати дослідження компанії iPass серед користувачів смартфонів, які наводить GigaOm, зводять ці дві проблеми докупи, дозволяючи краще зрозуміти, який уплив справляє надуживання мобільних технологій на наше здоров’я та сімейне життя.
Дивитись інфографіку (англійською)
Компанія опитала понад 3500 співробітників 1100 великих компаній в усьому світі (зауважмо, що у згадуваних вище опитуваннях ішлося лише про американців), досліджуючи звички тих, хто працює поза офісом (mobile workers). Як виявилось, користувачі смартфонів неохоче розлучаються з ними під час сну: 61% опитаних бере їх із собою до спальні, а 41% тримає під рукою біля ліжка. Для опитаних віком 22-34 роки ці показники значно вищі – 77% беруть телефон до спальні й 60% тримають біля ліжка. 35% опитаних перевіряють електронну пошту, щойно прокинувшись, а 38% прокидаються для цього вночі (8% - щоночі!). Серед тих, хто тримає телефон біля ліжка, прокидаються, щоб зазирнути в імейл, 58%, із них 11% - щоночі.
Звісно, опитана iPass група досить специфічна. «Мобільні» співробітники працюють значно більше за офісних, і не лише в робочий час: думки про роботу заважають спати 47% опитаних. 36% будить уночі сигнал отриманого повідомлення. Відірвати очі від смартфона у години дозвілля не вдається 91% мобілоголіків, із них 7% визнають, що це перетворилось на залежність.
І ось наслідок: 29% власників смартфонів зізналися, що пристрій шкодить їхнім стосункам. У 90% випадків страждають стосунки із коханою людиною, у 21% - із дітьми, у 10% - з друзями. Словом, якщо зараз ви читаєте це на своєму смартфоні, відкладіть його і йдіть цілувати коханих, обіймати дітей, телефонувати батькам або розповідати анекдоти друзям – поки не дійшло до перевіряння імейла серед ночі!