У першому кварталі 2013 року спамери експлуатували масштабні світові події
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У першому кварталі 2013 року спамери експлуатували масштабні світові події
Значна частина подібних повідомлень була замаскована під новинні розсилання відомих ЗМІ, зокрема, CNN i BBC. Щоб привернути увагу до листів із зловмисними URL спамери відзначали, що за такими посиланнями містяться «сенсаційні» фото і відео.
Автори спам-розсилань користувалися і давно відомими методами, наприклад, додавали у текст листа фрагменти новин, розраховуючи на те, що контентні спам-фільтри розцінять зловмисний лист як повідомлення від новинних сайтів.
За даними «Лаборатории Касперского», лідирують серед країн-джерел спаму у першому кварталі 2013 року Китай і США – 24,3% і 17,7% відповідно. На третьому місці – Південна Корея, 9,6%.
Як відзначають аналітики «Лаборатории», цікавим є той факт, что спам з цих країн «атакує» різні регіони: так, більшість китайського спаму розсилається в Азію, спам із США орієнтований переважно на Північну Америку, а основним об’єктом корейського спаму є Європа.
«Спамери намагаються привернути увагу користувачів до своїх повідомлень, використовуючи гучні імена, світові події або просто стилізують листи під повідомлення від популярних ресурсів», – відзначила керівник відділу контентних аналітиків «Лаборатории Касперского» Дарія Гудкова. Вона також нагадала користувачам про те, що не варто клікати на посилання у листах, навіть якщо відправник здається знайомим, – більш безпечно буде вручну набрати у браузері адресу того чи іншого видання.