Facebook критикують за психологічний експеримент із користувачами
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Facebook критикують за психологічний експеримент із користувачами
В ході дослідження Facebook «маніпулював» новинною стрічкою, щоб контролювати емоційне вираження, що користувачі виставляють у соцмережі. Про це повідомляє BBC.
Дослідження було здійснене компанією у співпраці з Університетом Корнела та Університетом Каліфорнії. Його метою було виявити, чи впливають емоції інших людей на поведінку користувача у соцмережі.
Facebook запевняє, що вони не здійснювали невиправданого збирання даних, і жодна використана інформація не асоціювалася зі специфічним аккаунтом у соцмережі.
Проте дехто критикує спосіб, в який було проведене дослідження, а також висловлює стурбованість можливим упливом таких досліджень.
«Що таке експеримент Facebook: це симптом значно ширшого провалу в етиці, силі та згоді платформ», - написала у Твіттері дослідниця Кейт Кроуфорд (Kate Crawford).
Інший експерт Лорен Вейнстайн (Lauren Weinstein) написав: «Facebook таємно експериментував із користувачами, щоб викликати у них смуток. Що може бути поганого?».
Facebook secretly experiments on users to try make them sad. What could go wrong? pic.twitter.com/1DUoetnr9i
— Lauren Weinstein (@laurenweinstein) June 29, 2014
Один із британських депутатів від лейбористської партії заявив, що такі надзвичайні можливості компаній треба законодавчо врегулювати, аби захистити людей.
Водночас, професор психології Кетрін Следж Мур (Katherine Sledge Moore) вважає, що експеримент Facebook можна вважати не настільки екстраординарним. Вона зауважує, що користувачі соцмережі погоджувалися на одне, а насправді постійно отримують у стрічці новин інше.
Дослідження проводилося впродовж тижня у 2012 році і охопило 689000 користувачів Facebook. Під час експерименту вимірювалося, до якого рівня люди піддаються вираженням емоцій у їхній стрічці друзів на Facebook.