Люди, які обмежують використання соцмереж, почуваються менш самотніми — дослідження
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Люди, які обмежують використання соцмереж, почуваються менш самотніми — дослідження
Для свого дослідження вони стежили за активністю в соцмережах 143 студентів старших курсів, цитує Engadget. Їх поділили на дві групи: перша група використовувала соцмережі у звичному для них режимі, а друга обмежила час, який звикла присвячувати їм. Студенти з групи номер 2 могли проводити по 10 хвилин у кожній соцмережі. Впродовж трьох тижнів респонденти з обох груп заповнювали спеціальні опитувальники на надсилали скріншоти зі своїх смартфонів з показниками заряду батареї.
Керівниця дослідження Меліса Хант (Melissa G. Hunt) каже, що студенти з групи номер два відчували менше тривожності, самотності та стали менше схильними до депресії. «Особливо помітним це було з людьми, які відчували депресивний настрій, коли долучилися до експерименту... Отримані результати можна пов’язати з попередніми дослідженнями соцмереж, які вказують, що люди схильні порівнювати своє життя з тим, що вони бачать на цих платформах, особливо в Instagram», - коментує дослідниця.
Вона також вказує, що студенти у дослідженні обмежили використання Facebook, Snapchat та Instagram, але могли користуватися Twitter, Tumblr та додатками для знайомств, наприклад, Tinder. Тому дослідження не можна застосовувати до усіх соцмереж без застережень. Також дослідники хочуть перевірити отримані результати з респондентами інших вікових груп.
Раніше вчені з колорадського університету Регіса (Regis University) вирішили дослідити зв’язок між тривогою під час користування соцмережею Facebook та здоров’ям користувачів. Вчені дійшли висновку, що чим більше в людини друзів у Facebook, тим більші шанси, що у неї виникнуть проблеми зі здоров’ям. У першу чергу користувачі ризикують отримати гострі респіраторні інфекції верхніх дихальних шляхів.
Також спільне дослідження кількох американських університетів показало, що соціальні мережі, як Twitter, Facebook та Pinterest, підсилюють у людей почуття самотності. Якщо людина щодня проводить у соцмережах понад дві години, у неї подвоюється ризик розвитку соціальної ізоляції. А дослідники з Університету Шеффілда дійшли висновку, що використання соціальних мереж та месенджерів може мати негативний вплив на самооцінку дітей.