На противагу фейкам якісні медіа зможуть посилити свої позиції у 2017 році - опитування Reuters Institute

На противагу фейкам якісні медіа зможуть посилити свої позиції у 2017 році - опитування Reuters Institute

11:54,
23 Січня 2017
2669

На противагу фейкам якісні медіа зможуть посилити свої позиції у 2017 році - опитування Reuters Institute

11:54,
23 Січня 2017
2669
На противагу фейкам якісні медіа зможуть посилити свої позиції у 2017 році - опитування Reuters Institute
На противагу фейкам якісні медіа зможуть посилити свої позиції у 2017 році - опитування Reuters Institute
Більше двох третин керівників великих ЗМІ впевнені, що у 2017 році медіа зможуть краще проявити себе саме завдяки активному розповсюдженню фейкових новин у 2016 році.

Такі результати нещодавнього дослідження «Тренди та прогнози-2017 у журналістиці, медіа та технологіях» (Journalism, Media and Technology Trends and Predictions 2017), представленого Інститутом Ройтерз із вивчення журналістики (Reuters Institute for the Study of Journalism) при Оксфордському університеті.

В опитуванні, що проводилось у 2016 році, взяли участь 143 респонденти з 24 країн. Усі вони - редактори, керівники ЗМІ, фахівці з цифрових стратегій. Автор дослідження, Нік Ньюман (Nic Newman) вважає, що відповіді медійників вказують на те, що вони вбачають у поширенні фейків «шанс для якісної журналістики виділитися».

Поширення фейкових новин послабить чи посилить позицію медіа в онлайні? 70% респондентів вважають, що посилить. 17% - що послабить. 8% вважають, що немає різниці. 5% вагаються з відповіддю.

Кевін О'Салліван, головний редактор Irish Times в рамках дослідження прокоментував, що якісні видання мають бути більш наполегливими та безстрашними в роботі, озвучуванні цінностей, які підтримують таку журналістику. Інший редактор з онлайн-видання, який побажав говорити на умовах анонімності, додав: «Новинні видавці не можуть дозволити собі взагалі відмовитись від платного доступу. Водночас нам потрібно бути там, в новинних стрічках людей, кидати виклик брехні та дезінформації. Соціальні медіа та подібні платформи тепер є лінією вогню».

Дослідження також передбачає, що в 2017 році відбудеться надзвичайно потужний розвиток сервісів з фактчекінгу, Facebook і Google вже інвестують в них. Велика кількість таких сервісів вже існують у вигляді розширень до браузерів та ботів-месенджерів.

Інша, цілком передбачувана зміна, стосується зв'язків між платформами на кшталт Facebook та редакціями. 46% респондентів почали більше перейматися роллю та впливом подібних платформ, порівнюючи з минулим роком. 56% вважають, що в цьому році Facebook Messenger буде дуже важливою частиною організації ініціатив, які відбуваються за межами редакції. 53% кажуть те ж саме про WhatsApp, а 49% - про Snapchat.

В цілому, 78% опитаних вважають, що Facebook буде найважливішою платформою для інвестицій в цьому році. На користь Youtube висловилися 25% медійників, а за Twitter - 13%.

 

 Учасники опитування також висловили стурбованість з приводу фінансової стійкості. 24% респондентів, які працюють в онлайн-виданнях, заявили, що вони більш стурбовані фінансовими питаннями, ніж в минулому році. Серед  працівників преси ця цифра навіть вища - 33%. Лише 8% сказали, що вони менше турбуються через гроші. Серед комерційних пріоритетів редакцій у 2017 році очікується рух від отримання доходу за рахунок рекламних площ в бік отримання прямої оплати від читачів за підписку - за таку модель висловилися 46% опитаних. Також 42% висловилися за монетизацію спонсорського  контенту - у вигляді тексту чи відео.

 

На яких моделях отримання доходу онлайн-медіа сфокусуються у 2017 році? 46% опитаних обрали прямі платежі від читачів за підписку. 42% - розміщення спонсорованого контенту. 40% - показ реклами. 22% - за рахунок різноманітних заходів. Послуги створення контенту та маркетингу - 18%. 16% - через покупку членства, тощо. 13% - за допомогою електронної комерції.

Серед інших прогнозів Reuters Institute for the study of Journalism:

  • Важливу роль почне відігравати нотифікація. 69% опитаних, які працюють в онлайн-виданнях відзначили розвиток та покращення цього інструменту, як «дуже важливі» пріоритети в 2017 році

  • Видавці будуть створювати власні платформи для контенту та реклами у спробі конкурувати з платформами на кшталт Facebook. Один з найбільших медіаконгломератів Скандинавії Schibsted вже створив свою власну платформу.

  • Редакції все більше переходитимуть до створення та показу нативної реклами (спонсорованого контенту).

  • «Робо-журналістика» все частіше буде використовуватися для розширення діапазону та кількості матеріалів. Press Association планує експериментувати з автоматизацією новин в цьому році.

  • Зростатиме кількість розслідувань, зроблених за допомогою комп'ютерного аналізу. Згідно з результатами дослідження, ця тенденція виникла після скандалу з Панамським архівом (Panama Papers): обсяг даних був настільки великим, що без спеціальних інструментів пов’язати між собою ключові фігури в політиці та фінансах було б вкрай складно.

MediaSapiens раніше публікував медіапрогнози від Nieman Lab на 2017 рік. Зокрема у них йшлося про вирішення проблеми фейкових новин за допомогою автоматизації та технологічного вдосконалення фактчекінгу, покращення якості контенту в ЗМІ з метою отримувати більше доходів від якісних рекламних кампаній та зміни в моделі співпраці з платформами на кшталт Facebook. Перша частина прогнозів Nieman Lab доступна за посиланням, другу частину читайте тут

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: pixabay.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду