Урядам все складніше зберегти довіру громадян через соцмережі - дослідження

Урядам все складніше зберегти довіру громадян через соцмережі - дослідження

18:30,
17 Січня 2017
3124

Урядам все складніше зберегти довіру громадян через соцмережі - дослідження

18:30,
17 Січня 2017
3124
Урядам все складніше зберегти довіру громадян через соцмережі - дослідження
Урядам все складніше зберегти довіру громадян через соцмережі - дослідження
Автори:
Дослідження, яке охоплює 40 країн світу, показало, що посадові особи не в змозі йти в ногу з часом, оскільки виборці опановують нові канали отримання інформації та на її основі формують власну думку.

Дослідження провела група WPP за участю професора Нгаіре Вудс (Ngaire Woods) з Оксфордського університету. Зменшення впливу центральної влади і її нездатність ефективно взаємодіяти з громадянами підживлює популізм, радикалізацію та екстремізм в суспільстві, цитує результати дослідження The Guardian.

«Коли люди відчувають себе проігнорованими, непочутими і нерепрезентованими, вони звертаються до альтернативних джерел інформації. Якщо уряд не спілкуються з громадянами належним чином, громадяни йдуть за інформацією в інше місце» - йдеться в доповіді. Окрім того, соцмережі створюють ефект «кімнати з відлунням», який відфільтровує протилежні точки зору і коментарі.

«Це створило відчуття, що вся інформація є безкоштовною та рівнозначною. Людям усе легше спілкуватися одне з одним, що допомагає колись маргінальним групам створювати потужні та видимі громадські організації. Технології розшарували аудиторію і дозволили поширення дезінформації, підтвердженої як анонімними користувачами, так і політиками. І це відбувається з дедалі більшою швидкістю», - пояснює WPP.

У доповіді також відзначається, що нині у громадян є найширший доступ до інформації, ніж будь-коли раніше. Вони можуть отримати підтримку від однодумців швидше, ніж від будь-якої державної установи чи адміністрації .

Зміни в ЗМІ, помітне зростання ролі соціальних медіа, привели до звуження впливу центральної влади. Групи можуть ефективно поставити себе в опозиції до уряду з використанням дуже малого обсягу ресурсів. Такі групи не вимагають процесів перевірки або обмірковування, через які проходять державні установи.

Дослідники вважають, що вирішити цю ситуацію можна лише через більшу відкритість урядів, забезпечення доступу в реальному часі до влади та її представників та більшої персоналізації в комунікації між урядом та громадянами. 

Нагадаємо, в минулому році дослідження USAID «У-Медіа» показало,що 67% респондентів використовують інтернет для отримання новин. Також українці до 35 років дедалі більше отримують новини не з новинних веб-сайтів, а з агрегаторів новин, на кшталт ukr.net, і соціальних мереж, таких, як Facebook та ВКонтакте.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
The Guardian
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду