Цінності нової України

Цінності нової України

10:23,
24 Лютого 2015
15569

Цінності нової України

10:23,
24 Лютого 2015
15569
Цінності нової України
Цінності нової України
Медіагрупи StarLightMedia і Film.ua Group пропонують українському суспільству об’єднатися довкола свободи, солідарності та економічного процвітання. Що вкладено в ці поняття та думки яких експертів враховано — вони роз’яснюють у позиційному матеріалі

Телевізійна група StarLightMedia Віктора Пінчука й телекінопродакшн Film.ua Group Сергія Созановського презентують ціннісні орієнтири, які, на їхню думку, зможуть об’єднати й повести вперед українське суспільство.

Публічно ідею цього проекту керівник StarLightMedia Володимир Бородянський озвучив 15 січня на засіданні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Тоді він запропонував створити під егідою Нацради робочу групу (до якої мають увійти представники різних галузей, Академії наук), яка розробить 10 соціокультурних цінностей України, що консолідують Україну та мотивують її рухатися вперед. «Далі всі ми, телегрупи, візьмемо ці соціокультурні цінності й будемо їх впроваджувати у своїх програмах. Тільки не треба нам казати, як їх впроваджувати. Ми самі знаємо як», — додав він.

Ініціатори проекту станом на 23 лютого проінтерв’ювали або опрацювали публікації 26 експертів у різних галузях, і на основі цих матеріалів сформували три ціннісні орієнтири. Через майданчик інтернет-видання MediaSapiens (ГО «Телекритика») вони запрошують тих, хто хоче висловитися, зв’язатися з координатором проекту.

Сьогодні нам потрібні спільні ціннісні орієнтири, що зможуть об’єднати й повести українське суспільство вперед, разом, долаючи економічні й соціальні виклики.

Ми, як телебачення й кіно- і телевиробник, кілька місяців тому замислилися, що потрібно казати українцям сьогодні. Й почали пошуки відповіді, залучаючи експертів-науковців, істориків, соціологів, психологів, лідерів думок та фахівців із питань ідентичності.

Наразі маємо список із трьох ціннісних орієнтирів та одного підходу й виходимо з цим на етап громадських слухань, паралельно продовжуючи зустрічатися з експертами.

Цінності працюватимуть, якщо дотримуватися їх у різних сферах нашого життя, від законодавства до побутової поведінки.

Ми запрошуємо охочих висловитися. Всі думки буде враховано координатором проекту — Ольгою Вагановою, vaganova.o@starlightmedia.ua, Skype: OlgaVaga.

Консолідуючі й мотивуючі ціннісні орієнтири нової України

1. Свобода. Україна має бути територією свободи. Ми йдемо шляхом самоорганізації, десакралізації влади, сервісної держави, створення правил, котрі буде прийнято виконавцями. Робимо ставку на культуру злагоди. Просто примуси та заборони не підходять. Закони повинні бути справедливими в розумінні тих, кого вони стосуються. Ця справедливість може обговорюватися на вічі.

Свобода означає відповідальність. Кожен має взяти відповідальність за своє життя, свою сім’ю і своє оточення на себе. З цим ідуть децентралізація, територіальні громади, ініціативність.

Де усвідомлена відповідальність, там і гідність. Основою нашого буття має стати повага до себе (індивідуальна гідність) і до інших.

2. Солідарність. В Україні й надалі співіснуватимуть різні соціокультурні групи, різні ідентичності: в цьому наша спільна драма, але й можливість. У різноманітності — наша сила. Нас об'єднає спільна національна свідомість, спільні цінності. Всі громадяни України знатимуть українську, а більшість також російську й англійську. На перше місце в об’єднанні вийде солідарність: почуття співпереживання, взаєморозуміння, співпраці, взаємопідтримки між різними групами, самовіддачі заради братерства, суспільної довіри. Ми навчимося розмовляти одне з одним, із «іншим» заради результату. Ми різні, але хочемо бути разом. Недалеке минуле нас роз’єднує, але майбутнє об’єднує.

Україна продовжуватиме шлях толерантної й миролюбної країни, для якої важливим є добросусідство.

Але для українців завжди будуть близькими мужність, захист. Ніхто не має права нам загрожувати, ми боронитимемо свою землю. Славне минуле, наш пантеон героїв-захистиків дає нам гордість.

3. Економічне процвітання. Визнання отримає чесна праця, успіх, реалізація, продуктивність, професіоналізм і, як результат, чесний добробут. Ми повинні розвивати індивідуальне підприємництво й разом працювати на підвищення якості життя. Україна стане країною процвітання для бізнесу, для виробництва й торгівлі, для середнього класу.

Ми будемо суб’єктом спільноти розвинутих країн і повноцінним учасником світового розподілу праці.

Для цього робитимемо ставку на технології, інновації, знання. Нам мало бути сировинною країною, Україна продаватиме продукт із доданою вартістю.

Мусимо стати державою, спрямованою в майбутнє, й візуалізувати свою країну в різних перспективах: за 7 років (для себе), за 20 років (для наших дітей) і за 200 років (щоб бачити там Україну).

І потрібно хвалити, багато хвалити людей, говорити про досягнення, культивувати довіру, гордість за себе і свій прекрасний гумор.

Ми запрошуємо вас висловитися. Також приймаємо пропозиції з візуалізації цих смислів. Якщо ви знаєте, з ким ми маємо поговорити на цю тему, будь ласка, скажіть нам.

Список джерел, науковців та лідерів думок станом на 23 лютого 2015 року, в алфавітному порядку:

  1. Олег Афанас'єв (Консалтингова Група BusinesSystem), інтерв’ю, лютий 2015-го
  2. Євгенія Близнюк (служба аналітики Адміністрації Президента України), інтерв’ю, січень 2015-го
  3. Ярослава Верменич (Інститут історії НАН України), інтерв’ю, січень 2015-го
  4. Володимир Головко (Інститут історії НАН України), інтерв’ю, січень 2015-го
  5. Ярослав Грицак (Український католицький університет), «Хто такі українці і чого вони хочуть», 2011-й; інтерв’ю, лютий 2015-го
  6. Богдан Данилишин (економіст, НАН України), «Что может объединить восток и запад Украины», лютий 2015-го
  7. Сергій Дацюк, «Нариси української ідентичності», 2014-й; інтерв’ю, лютий 2015-го
  8. Андрій Длігач («Нова країна»), інтерв’ю, лютий 2015-го
  9. Андрій Єрмолаєв («Нова Україна»), інтерв’ю, лютий 2015-го
  10. Андрій Заблоцький (незалежний політичний і медійний експерт), інтерв’ю, лютий 2015-го
  11. Алла Задніпровська (бізнес-коуч, МКГ «Жива справа»), інтерв’ю, лютий 2015-го
  12. Сергій Здіорук (Національний інститут стратегічних досліджень), інтерв’ю, січень 2015-го
  13. Світлана Калініна (медіаексперт, Kwendi), інтерв’ю, січень 2015-го
  14. Саша Кольцова (Крихітка Цахес), інтерв’ю, січень 2015-го
  15. Олександр Ксенофонтов (Агентство іміджу України), інтерв’ю, лютий 2015-го
  16. Станіслав Кульчицький (Інститут історії НАН України), інтерв’ю, січень 2015-го
  17. Олександр Майборода (Інститут політичних та етнонаціональних досліджень НАН України), інтерв’ю, січень 2015-го
  18. Оксана Мельничук (раніше Національний інститут стратегічних досліджень), інтерв’ю, січень 2015-го
  19. Лариса Нагорна (раніше Інститут політичних та етнонаціональних досліджень НАН України), «Регіональна ідентичність: український контекст», 2008-й
  20. Віра Нанівська (Міжнародний центр перспективних досліджень), інтерв’ю, лютий 2015-го
  21. Роман Ольшевский («Нова країна»), інтерв’ю, лютий 2015-го
  22. Олександр Пасхавер (мислитель, вчений-економіст, Академія технологічних наук України), «С нашими нынешними ценностями мы не можем быть богатой страной», лютий 2015-го
  23. Валерій Пекар («Нова країна»), інтерв’ю, січень 2015-го
  24. Степіко М., «Українська ідентичність: феномен і засади формування», 2011-й
  25. Влад Троїцький («ГОГОЛЬфест»), інтерв’ю, січень 2015-го
  26. Аліна Фролова (УКМЦ), інтерв’ю, січень 2015-го.

Велика подяка тим, хто давав інтерв’ю.

StarLightMedia, Film.ua Group

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: grom-che.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
diana kiska
09:18 / 18.09.2020
я прочитала, захотела в парашу
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду