Телевізори та комп'ютери підвищують ризик психічних розладів у дітей
Телевізори та комп'ютери підвищують ризик психічних розладів у дітей
Висновки вчених будуть опубліковані в найближчому номері журналу Pediatrics, який видає Асоціація педіатрів США.
Дослідження було проведено університетом Брістоля. Вчені досліджували більше тисячі школярів віком 10-11 років. Як повідомляє агентство Reuters, протягом тижня діти відповідали на запитання різних анкет і відзначали, скільки часу щодня вони проводять перед екраном. Інші питання стосувалися емоційного стану, поведінки, відносин з однолітками. Враховувалася і їхня фізична активність.
Медики встановили, що ймовірність психічних розладів у дітей, які проводять біля екранів і моніторів дві години на день, на 60% вище, ніж у тих, хто дивиться телевізор або грає на комп'ютері менше часу. Такі фактори, як стать, освіта, рівень добробуту і фізична активність на цей показник не впливають.
Дослідники відзначають, що нерухливість сама по собі шкоди не приносить. У дітей, які читали або готували домашнє завдання, відхилень зафіксовано не було. За визнанням самих учених, цей несподіваний для них висновок потребує подальшого вивчення.
Турбота про дітей вимагає обмеження часу перед телевізором або комп'ютером ‑ указують автори дослідження. «Відповідно до зібраної нами інформації ми рекомендуємо обмежувати час перед екраном незалежно від схильності ваших дітей до фізичної активності», ‑ цитує видання Medpage Today голову дослідницької групи доктора Енджі Пейдж.
Нове дослідження негайно було піддано критиці. Доктор Томас Робінсон із Стенфордського університету підкреслив, що вченим не вдалося визначити, що саме в даному випадку є причиною, а що наслідком.
«Слід було провести повноцінний експеримент, порівнюючи показники, зафіксовані в ході перегляду телебачення або гри на комп'ютері, з показниками контрольної групи», ‑ заявив він.
На ряд обмежень указали й самі автори. Всі школярі ‑ учасники опитування проживають у Брістолі та його околицях. Вони самостійно давали відповіді на запитання, і це ніяким чином не перевірялося. Не враховувалася також і генетична схильність дітей до психічних розладів.
Джерело: NEWSru.co.il