Чому не варто довіряти авторитетам в Інтернеті

00:00,
23 Листопада 2010
1495

Чому не варто довіряти авторитетам в Інтернеті

00:00,
23 Листопада 2010
1495
Чому не варто довіряти авторитетам в Інтернеті
Ще в середині минулого століття соціологи Пол Лазарсфельд і Еліягу Кац розробили теорію двоступінчастої комунікації, згідно з якою рекламне повідомлення сприймається адресатом краще не безпосередньо, а через неформальних лідерів (opinion leader, «лідер думок»).

 

Тобто головною метою рекламодавця стає не цільова аудиторія, а ключова для цієї аудиторії фігура неформального лідера, який повинен стати авторитетним ретранслятором цього повідомлення.

 

Під час зустрічі Президента РФ Дмитрія Медведєва з главою Apple Стівом Джоббсом останній, знаючи про новомодні високотехнологічні «заморочки» російського гостя, подарував йому останню модель iPhone 4. Задоволений Медведєв проковтнув наживку і почав  активно пропагувати «айфони та айпади», наслідком чого стали масові закупівлі «яблучної» продукції для російських чиновників.

 

Аналогічна схема широко використовується в інтернет-рекламі. Вона дуже добре лягає на соціальні медіа, де передача інформації здійснюється із швидкістю звуку, а всілякі «тисячники» вже давно і міцно посіли нішу «лідерів думок». Згадаймо хоч би горезвісного Артемія tema Лебедєва. Такі люди – ласий шматочок для більшості комунікаційних агентств. Їм всіляко догоджають, аби досягти необхідного позитивного ефекту.

 

Хто ж є неформальними лідерами в Інтернеті? Передусім це люди із великою кількістю френдів, фолоуверів, одним словом, соціальних зв'язків. Проте сама по собі кількість зв'язків, звичайно, ще нічого не означає:  при достатній завзятості будь-хто може додати в друзі скільки завгодно користувачів. При цьому якась частина з них гарантовано відповість взаємністю. Набагато важливіший справжній авторитет. А він здобувається точнісінько так само, як і в житті. Тобто у різний спосіб.

 

Більшість користувачів, які чули про рекламу в соціальних медіа, чомусь схильна чекати якоїсь зухвалої проплаченої реклами в блогах від рядових користувачів. Ймовірно, через системи на зразок Blogun.ru. Насправді великі гравці таким чином не діють. Як правило, удар завдається нишком – від того, кому найбільше довіряєш. Причому що більший авторитет, то вищою є ставка.

 

Отже, якщо ваша активність у Мережі перебуває в полі впливу одного з лідерів думок, будьте готові до того, що рано чи пізно його вустами вам можуть почати що-небудь «впарювати». Зрозуміло, така  людина «не буде хвалити те, що не подобається їй самій», але і нести відповідальність за ретрансльовану нею інформацію вона також не буде. Згадайте, що Льоня Голубков теж носив гроші в МММ, перш ніж радити це іншим.

 

Медіаграмотність за матеріалами Internet.ua

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду